BMW i3 ile Bursa Dağlarında 1200m’de Kamp!

İki haftasonu önce belki duymuşsunuzdur, ender görülen Persoids 1)yanlış yazıyorsam affola meteor yağmurları olayı vardı. Hal böyle olunca arkadaşlar da yüksek ve ışıksız bir yere kampa gitmek istedi ve Bursa’nın Baraklı Köyü’ne, Baraklı Göleti kenarına kampa gitmeye karar verdiler. Onlar Cumartesi sabahından çıkacaktı ancak ben Cumartesi çalışmak durumunda olduğumdan her türlü onlara akşam katılacaktım.

İçimden bir maceraya atılmak geldi ve oraya (tek yön 260km + 1200m tırmanış) ‘şehiriçi’ arabası BMW i3 ile gitmeye karar verdim. Normalde asla şehirlerarası yol önerilmeyen bu arabam ile gidiş geliş tam beklediğim gibi bir macera oldu ama artık 2 yılı aşmış olan elektrikli araç tecrübem ile üstesinden gelebildim. 19kWh kapasiteli batarya ile bu yollara kalkışmak gerçekten tam bir macera oldu ama zaten amaç da oydu. (Kıyas için en küçük bataryalı Tesla’da bile 74kWh enerji var) Elimden gelebildiğimce paylaştığım bu yolculuğu videoda izleyebilirsiniz.

Referanslar   [ + ]

1. yanlış yazıyorsam affola

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar BMW i3 ile Bursa Dağlarında 1200m’de Kamp!

Bu konu 6 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 02/10/2017 at 19:33 tarihinde güncellendi.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #5436

  İbrahim
  Katılımcı

  Öncelikle video için teşekkürler. Yaklaşık bir ay önce izlemiştim. Fakat
  birkaç gündür trifaz şarj cihazı araştırıyordum. İşe yarar birşey bulamadım. Videonuzda kullandığınız şarj cihazı sanırım trifaz girişli. Evimin bulunduğu binanın trifaz altyapısı var.Fluence ze aracımın hızlı şarj özelliği yok ama biraz daha hızlı şarj olur diye ve ileride de daha büyük bataryalı elektrikli araç almayı düşünüyorum diye, panoya trifaz hat/priz çektirmeyi düşünüyorum.
  Acaba siz nereden temin ettiniz?
  Ya da nereden temin edilebilir?
  Teşekkürler

  Not: Kullandığım şarj cihazı 220 volt ve 10A. Bu yüzden araç çok yavaş şarj oluyor. Yaklaşık saate 10 km’lik şarj alıyor.

  #5437

  Emir
  Yönetici

  Merhaba. Fluence charger’ı en fazla 16A. Tek fazdan 10 yerine 16A çekersiniz 3.7kW’a çıkar şarj hızınız. Fena bir artış değil aslında, hatta ileride alacağınız araçları düşününce gayet iyi. Kullandığım cihaz NRGKick. Türkiye’ye ithalat ve bayiliğini ben yapıyorum direkt imalatçı firması ile. 1 senedir satışını yapıyorum ama hep Tesla’cı tanıdık etrafa oldu, site, sayfalardan hiçbirinde duyurmadım. Bir aya kadar gerçekleşecek yeni oluşum altında resmi, listelenmiş satışını da yapacağım. NRGKick + 8 adet trifaz fiş adaptörü ile çanta halinde satıyorum toplam 220V monofaz + topraklı, topraksız 8 trifaz uç ile 9 farklı uçtan şarj edebiliyorsunuz. 32A trifazdan şarj eden dual chargerlı Model S’ler ya da Renault ZOE’ler saatte 120km hız ile şarj edebiliyor bu alet ile. Tabii benim BMW i3 tek fazdan 32A ile 7kW, ya da sizin araba tek fazdan 16A ile 3.7kW

  #5438

  İbrahim
  Katılımcı

  Dediklerinize katılıyorum. Rutin kullanımda pek gerekli olnnuyor ama bazen bir buçuk kat hızlı iarj etmesi bile çok önem arzediyor.
  Biraz daha ayrıntı alabilir miyim acaba?
  Fiyatı ne kadar?
  Fotoğrafları mevcut mu?
  Kalitesi vs nasıl?
  Almayı düşünüyorum açıkçası…
  Sizin numaranız ve mail adresiniz olmadığı için benimkileri yazıyorum.
  Cep Numaram 0530 822 9814
  e–mail i_vural2005@yahoo.com.tr

  #5439

  İbrahim
  Katılımcı

  Özelliklerini inceledim. Tam benim aradığım cihaz.
  Bluetooth bağlantısı olanı bile varmış.

  #5440

  İbrahim
  Katılımcı

  Yanlış birşey söylemedim değil mi? 🙂

  #5441

  Emir
  Yönetici

  Merhaba;

  Tabii ki de hayır 🙂 Foruma çok sık bakamıyorum. bilgi@teslaturk.com ‘dan iletişime geçebilirsiniz benimle konuyla ilgili.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.