Dünya Gününüz Kutlu Olsun!

Bugün 46. Dünya günü.

Normalde bu sitede elektrikli otomobiller ve Tesla’nın avantajlarını anlatırken neredeyse hiçbir zaman yeşil ve çevreci olmasının önemine vurgu yapmam. Çünkü bir avuç azınlık hariç hiç kimse bir şeyi çevreci olduğu için tercih etmez.

Bugüne kadar da elektrikli otomobillerin sempati toplayamamasındaki asıl sebep kendilerini çevreyi kirletmeyen, yeşil, normal bir arabadan daha kötü ve ödünler veren garip şeyler olarak tanıtmasında oldu. Hep Avrupa’nın en refah dolu şehirlerinde kullanılan şehir otomobillerini ve değişik konseptleri gördük. İlgimizi çekmedi, kendimizden bir parça bulamadık. Ancak öyle yerlerde olur zaten bunlar dedik.

İşte TeslaTürk‘ün de asıl amacı zaten bu algıyı Türkiye’de yıkmak, bu geleceği görenleri bir çatı altında toplamak. İşin aslını öğrenince çok net görüyorsunuz ki elektrikli otomobiller diğerlerine göre hiç ödün vermiyor, ve her şeyi diğerlerinden daha iyi yapıyor.

Dünya günü ülkemizde çok dikkat çekmese de artık bu işin şakası yok. Buzullar erimeye, sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor. Artık günlük hayatımızda çok net ibareler görebiliyoruz. Mesela daha sadece geçtiğimiz hafta bir günde 17 derece değişti hava sıcaklığı. Baharlar kayboldu. Mevsimler gittikçe kayıyor. Nice örneği günler geçtikçe aslında görüp göz ardı ediyoruz.

Kaç defa arabanın içinde E5 ya da TEM trafiğinde otururken cam açtığımda boğulur gibi olduğumu hatırlıyorum. Ve inanıyorum, bundan en fazla 10 sene sonra egzoz dumanına bugün “Yahu biz uçaklarda, otobüslerde sigara içilmesine nasıl müsade etmişiz?” muamelesi yapacağız.

Umarım bu konuya duyarı iş işten geçmeden artırabiliriz. Benim ümidim var çünkü elektrikli arabayı tercih etme sebeplerinizden hiçbiri “çevrecilik” olmak zorunda değil.

BENZİNLİ OTOMOBİL TEST SÜRÜŞÜ – NEDEN ELEKTRİKLİ OTOMOBİL, OKUYUN.

Dünya gününüz kutlu olsun. Dünya’ya iyi bakın, o şimdilik tek evimiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Dünya Gününüz Kutlu Olsun!

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 22/04/2016 at 20:06 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.