Elon Musk’ın Model X’i Supercharger’da [Galeri]

Tesla’nın Model S ile aynı temeli paylaşarak geliştirdiği SUV Model X‘in ilk teslimleri yapılalı yaklaşık 1.5 ay oldu. Üretim kapasitesi 2016 yılı sonuna kadar zaten rezervasyonlarla tam dolu olan Model X üretimine geçtiğimiz 1.5 ayda hala beklenen hız verilemedi.

2015 Q3 (3. çeyrek) sonuçlarında paylaşılan bir detayda üretim hızının önündeki en büyük engelin her biri ayrı ayarlanabilen ikinci ve üçüncü sıra koltukları tedarik etme olduğunu, koltuk üretimine Tesla’nın kendi fabrikasında da başlayarak bu sorunu en kısa zamanda çözmek istediği belirtilmişti.

İlk 6 arabanın tesliminin tanıtım ile birlikte yapıldığı etkinlik üzerinden 1.5 ay geçti ki teslim edilen Model X‘lerin hepsi

Nvidia CEO'su Jen Hsun-uang da Founder Serisi Model X'ini teslim alan şanslılar arasında.

Nvidia CEO’su Jen Hsun-uang da Founder Serisi Model X’ini teslim alan şanslılar arasında.

Founder Serisi, yani Kurucu Serisi özel arabalar. Henüz Signature Serisi erken sipariş vermiş müşterilerin ya da normal siparişlerin teslimlerine başlanmadı. Bu da toplam teslim adetin 100-200 arası olduğu tahmine yönlendiriyor.

Bu sırada geçtiğimiz hafta California’da SpaceX fabrikası yakınındaki Hawthorne Superchargerında ilk teslim edilen Model X olan Elon Musk‘ın siyah Model X’i şarj olurken yakalandı. Aşağıdaki galeriden resimlerinin tadını çıkartabilirsiniz.

Model X ile ilgili yazılar
Kaynak

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Elon Musk’ın Model X’i Supercharger’da [Galeri]

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 17/11/2015 at 22:40 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.