En Az 400km Menzilli Volkswagen Elektrikli Araba 2019’da Satışta

e-golf

Volkswagen patronu Herbert Diess ile Wirtschafts Woche tarafından yapılan röportaja göre Golf dış boyutlarında ama Passat kadar kargo alanına sahip (elektrikli arabalarda buna alışığız, çünkü içten yanmalı motordaki gereksiz parçalar, aks vb. yerlerden açılan boşluklar var) %100 elektrikli Volkswagen Ekim ayının başında Paris Motor Show’da tanıtılacak.

Arabanın satışa çıkması için telafuz edilen tarih ise 2019. Arabanın tek şarj ile 400 ila 600km arası gideceği söylense de bu rakam gerçekçi olmayan NEDC testine göre, daha gerçekçi Kuzey Amerika EPA testine göre şarjın 300 ila 450km arası olmasını bekleyebiliriz.

Kötü haber ise Volkswagen’in “hala” uzun menzilli bir elektrikli arabaya 3 yıl uzak oluşu. Şuan %100 elektrikli araç olarak sadece sıfır emisyon araç satışı kota zorunluluğu olan Almanya, California gibi pazarlarda %100 elektrikli e-Golf‘ü satan Volkswagen, geçtiğimiz yıl yaşadığı dizel skandalı ardından elektrikli araçlara ağırlık vereceğini duyurmuş, sene içinde elektrikli araç yatırımlarını 100 Milyon € artırmıştı. Ayrıca 2016 başında da elektrikli araç konsepti Budd-E’yi tanıtmıştı.

Modüler Yürüyen Aksam

vw-BUDD-e-concept-cutaway-350x197Volkswagen, ‘değişik’ Budd-E konsepti ile birlikte yürüyen teknolojisi ve modüler batarya yapısını da tanıtmıştı. Diğer her elektrikli otomobilde olduğu gibi Volkswagen de aracın tabanına pilleri yerleştirmeyi seçiyor. Volkswagen’in pilleri modüler, yani aracın şasi uzunluğuna, farklı boyutlardaki arabalara göre üretim çok farklılık göstermiyor ve esnek. Bu yürüyen tabanı üzerinden Volkswagen’in ileride birçok elektrikli araç tanıtacağını biliyoruz. Bu araçlardan üretime ciddi anlamda niyetli ilkini yakın gelecekte, Ekim ayında, Paris Motor Show’da göreceğiz…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar En Az 400km Menzilli Volkswagen Elektrikli Araba 2019’da Satışta

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 22/08/2016 at 21:54 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.