Faraday Future 1 Milyar $’lık Fabrikasının Temelini Atıyor

Bu ayın başında 2016 CES‘te teknoloji konseptini tanıtan genç ve potansiyel dolu yeni elektrikli otomobil firması Faraday Future Nevada’da Kuzey Las Vegas’ta kuracağı 1 milyar $’lık fabrikasının temelini atıyor.

Faraday Future FFZERO1 adını verdiği tek kişilik yarış otomobili konseptini CES 2016’da teknoloji vizyonunu göstermek için tanıtmışti. Üretilmeyecek bir yarış otomobili konsepti tanıtarak hayal kırıklığı yaratmış olsalar da 1 seneyi geçkin bir sürede yüzlerce tecrübeli çalışana ulaşan ve sektörde usta isimleri bünyesine katan1)Çoğunlukla Tesla’dan Faraday Future’dan hala ümidimizi kesmedik.

Faraday Future 2017’de ilk seri üretim otomobillerini piyasaya sürmeyi umuyor ve bu amaçta Nevada’ya inşa edeceği otomobil fabrikalarının temelini attıklarını Twitter’dan dozer fotoğrafları paylaşarak duyurdu.

https://twitter.com/FaradayFuture/status/691654566354493441/photo/1

Nevada Valisi Brian Sandoval Faraday Future’a fabrikayı Nevada’ya kurması için 335 milyon $ değerinde teşvik paketini onayladıklarını duyurmuştu. Teşvik paketi 215 milyon $ vergi muafiyeti ve az gelişmiş sanayi bölgesinin altyapısına yapılacak geliştirmelerde 120 milyon $’lık finansmanın Nevada Eyaleti tarafından sağlanmasını kapsıyor.

Kaynak: electrek

Referanslar   [ + ]

1. Çoğunlukla Tesla’dan

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Faraday Future 1 Milyar $’lık Fabrikasının Temelini Atıyor

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 26/01/2016 at 17:27 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.