Tesla Model 3 Ön Siparişleri 400,000’e Yaklaştı

Tesla Motors İş Geliştirme Müdürü Diarmuid O’Conell dün AVERE E-Mobilite Konferansı için Amsterdam’da idi. Uzun süredir Tesla yöneticiliği yapan ve Tesla’nın ilk 50 çalışanından biri olan O’Conell kısa bir sunup yapıp seyirciler ile soru-cevap düzenledi.

Henüz 2 hafta önce, 1 Nisan’da tanıtılıp ön siparişlere açılan “kitlelerin elektrikli otomobili” Tesla Model 3 için ilk haftanın sonu itibariyle 1,000$1)Avrupa ve Türkiye’de 1,000€ depozito yatırıp ön sipariş veren 325,000 kişi vardı. O’Conell ikinci hafta sonu itibariyle bu rakamın 400,000’e yaklaştığını ifade etti.

O’Conell bu beklenenden fazla ilginin Tesla’ya üçüncü nesil aracını üretmek için daha çok destek verdiğini ve hepsinden önemlisi tüm otomobil endüstrisine elektrikli otomobillere olağanüstü bir talep olduğunu gösterdiğini belirtti. Soru-cevap kısmında bir izleyicinin Model 3’ü “büyük başarı” olarak yorumlaması üzerine O’ Conell;

Şimdiki hali ile bir başarı evet ama asıl başarı gerekli adetlerde üretim kapasitesine ulaşıp teslimlere başlayabilmek olacak.

dedi. Bunun dışında O’Conell daha önce CEO Elon Musk tarafından da yinelenen üretim planlarının daha çabuk hızlanma için tekrar gözden geçirileceği ve Model S ile Model X üretim aşamalarında öğrenilen dersler ve gereksiz maceralara kalkışılmayarak bu başarının mümkün olacağını söyledi.

Son olarak ilerisi için, Tesla Model 3 sonrası mantıklı hareketin elektrikli bir pickup üretmek olacağını söyledi.

Kaynak

Referanslar   [ + ]

1. Avrupa ve Türkiye’de 1,000€

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model 3 Ön Siparişleri 400,000’e Yaklaştı

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 15/04/2016 at 00:44 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.