Faraday Future Seri Üreteceği Otomobili 3 Ocak 2017’de Tanıtacak

ff-teaser-2

Faraday Future, arkasında milyarlarca $‘lık Çin yatırım devleri olan ama yine de California’da bulunan elektrikli otomobil startup’ı. Göz önünde görünmeye başlayıp dikkat çekme çabalarına gireli 1 yıldan uzun süre olan şirketin arkasında çok büyük yatırımlar olmasına, binlerce çalışan sayısına ulaşmış olmasına ve Tesla, Apple gibi firmalardan ciddi iş ve beyin gücü alabilmiş olmasına rağmen yarattığı beklentileri bugüne kadar karşılayamamış, somut şeyler ortaya çıkartamamış firma.

Bu kadar kaynağa çok yeni ve rakiplerinden ayrıştıracak teknoloji geliştirmişlerdir herhalde dediğimiz her an bizi hayal kırıklığına uğratan Faraday Future 3 Ocak 2017’de, CES fuarında seri üretecekleri ilk otomobillerini tanıtacaklarını açıkladı. Faraday Future ilk olarak geçtigimiz sene CES’te FFZERO_One adında, asla üretilmeyecek bir konsept araç tanıtıp heyecanlananları hayal kırıklığına uğrattı. Daha sonra 1 milyar $’lık otomobil fabrikalarının inşaatına Kuzey Las Vegas’ta başlayarak yine heyecan yarattı ancak inşaatta da yatırım sıkıntıları haberleri geldi. Daha sonra LG Chem ile 2.4 milyar $’lık bir pil antlaşması imzaladı ardından 1.8 milyar $ daha yatırımı garantiledi. Bu sırada da hep gerçekleştirdiği ilgi çekici işe alımlar ve güçlü açıklamalar ile dikkat çekti.

3 Ocak 2017'de tanıtılacak aracın kamuflajlı prototipi daha önce sokaklarda görüntülenmişti.

3 Ocak 2017’de tanıtılacak aracın kamuflajlı prototipi daha önce sokaklarda görüntülenmişti.

Faraday Future‘ın üreteceği otomobilin ağır kamuflajlı hali daha önce kameralara yansımıştı. Seri üretmeyi planladıkları otomoblin Tesla Model X‘e rakip, lüks segmentte %100 elektrikli bir SUV olacağını biliyoruz ancak tek bildiğimiz bu. Bu sırada Faraday Future artık alışık olduğumuz, gizemli “ulaşımın geleceğini değiştirmek” gibi iddialarda bulunsa da artık biz elektrikli araba severleri ikna etmek için 3 Ocak 2017’de tanıtacağı otomobilde şüpheye yer uyandırmaması gerek. Bir konsepti, ‘gelecekçi görüntüyü’ daha kaldıramayabilirler.

3 Ocak’a kadar elimizde Faraday Future’ın yayınladığı ön görüntüsü var. Elektrikli araçlarda gerekmeyen bir sahte ızgara ile tek kaş farlar göze çarpan detaylar arasında. Bakalım Faraday Future aldığı dev yatırımlara güvenerek bol keseden verdiği maaşlar ile yetenek çeken ama herkesin ‘hikaye yazdığı’ bir firma mı yoksa gerçekten 2 yıl içerisinde geliştirilmiş ciddi teknolojiler var mı göreceğiz. O zamana kadar beklemedeyiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Faraday Future Seri Üreteceği Otomobili 3 Ocak 2017’de Tanıtacak

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Erdem tarafından 08/12/2016 at 08:28 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #4732

    Erdem
    Katılımcı

    Kamuflajlı araçta egzoz var galiba.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.