Faraday Future’ın Gerçek Arabası Kamuflajla İlk Kez Yakalandı

3 Ocak 2017'de tanıtılacak aracın kamuflajlı prototipi daha önce sokaklarda görüntülenmişti.
3 Ocak 2017'de tanıtılacak aracın kamuflajlı prototipi daha önce sokaklarda görüntülenmişti.

Faraday Future; son yılların en enteresan firması. Kurulduğundan bir sene kadar önce haberimiz oldu ve o zamandan beri çok fazla sayıda Tesla çalışanını bünyesine kattı, milyarlarca $ yatırım aldı ve Nevada’da fabrikasının inşaasına başladı. Ama adeta bal yapmayan arı misali bu kadar hareket ve ciddi bütçeye karşılık ortada bir ürün yok, hem de firma ilk arabasını 2018’de teslim etmeyi planlıyor.

Sene başında CES fuarında FF Zero 1 adında, üretimi yapılmayacak bir konsept araç tanıtımı yaparak da bizi hayal kırıklığına uğratmışlardı üstelik. Yine de Tesla’dan çalışan çalmaya devam ediyorlar demek ki firma içinde heyecan verici şeyler dönüyor.

faraday-future-kamuflaj

Geçtiğimiz günlerde ilk kez, çok ağır kamuflaj ile olmasına rağmen, üretim niyetinde oldukları ilk otomobilleri yakalandı. Araba Model X tipinde çok büyük bir SUV gibi duruyor ve görünüm daha önce içeriden gelen kaynaklar ile paralel durumda. İlk araçları 100,000$‘dan pahalıya satacak olan lüks bir SUV olacak. 

Çin destekli Faraday Future‘ın plan ve haberleri belli oldukça paylaşmaya devam edeceğiz. Umarım bu kadar ‘heyecana’ umarız altından dolu birşeyler çıkar, Tesla’dan Faraday Future’a geçen onlarca mühendisin bir bildiği vardır diye umuyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Faraday Future’ın Gerçek Arabası Kamuflajla İlk Kez Yakalandı

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 10/09/2016 at 12:33 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.