Ana sayfa Forumlar TeslaTürk.com Haber / Yazı Tartışma Forumu Büyük Haber: Tesla Superchargerlar Memlekete Hayırlı Ol…

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Mesut tarafından 05/12/2017 at 12:33 tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #5557

  Emir
  Yönetici

  Tesla’nın Türkiye planlarını en az 4 yıldır yakınen takip eden, işin çok içinde birisi olarak 400’den fazla yazı sonrası bugüne kadar gerçekleşen en net gelişmeyi buraya yazmaktan gurur duyuyorum. Yıllardır elektrikli araç şarj sistemleri geliştiren Gersan A.Ş. bugün web sitesinden Tesla ile gizli bir iş ilişkisi kurduğunu duyurdu. Açıklama; (açıklama linki)

   

  Şirketimiz ile Tesla Motors Netherlands B.V. (“Tesla”) arasında Tek Taraflı Gizlilik Sözleşmesi imzalanmıştır. 
   
  Söz konusu sözleşme gereği, Tesla ile Şirketimiz arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalanmıştır. 
   
  Tesla, bu amaçla sadece kendi teknolojisi, üretimi, planlamaları ve operasyonları ile ilgili gizli veya özel bilgileri açıklayabilir. 
  Yani; Tesla’nın Türkiye Superchargerlarını Gersan Tesla ile birlikte kuracak. Gersan’ı konuyla ilgili çok sıkıştırmış olsam da net bir tarih ya da lokasyon bilgisi alamadım. Ama yine son zamanlarda aldığım bilgiler, geçtiğimiz hafta Türkiye gümrüğüne iki adet Tesla Supercharger’ı girdiği yönünde idi. Çok, çok yakın zamanda ciddi gelişmeler görebiliriz. TeslaTurk-PlugInn olarak ((elektrikli otomobil kullanıcıları kulübümüz)) ilk Tesla Superchargerı başında mangal partisi planımız zaten var. Bakalım 2018’e girmeden bu partiyi verebilecek miyiz. Takipte kalın.


  Uzun süre sonra ciddi hareketlenmeler yaşadık. Son buluşmamızda Elon Musk’ı Türkiye’ye kebap yemeye davet etmiş olmamız, sonrasında Elon’un Ankara ziyareti etkili olmuştur diye düşünüyorum bu gelişmelerde. Sitenin kurulduğu 2014 sonundan beri Türkiye’de Tesla gelişmelerini hatırlamak için;


  #5561

  Gokhan
  Katılımcı

  bildigim kadarı ile 18.02.2016 tarihli ticaret sicil gazetesine göre Tesla türkiyede Tesla International BV olarak yer alıyor, Tesla Netherlands BV ile sözleşme yapmış olması akla sadece Türkiye değilde acaba Avrupa içinde mi komple üretim yapacak yoksa bu duruma göre acaba Türkiye için üretim yapılmayacak mı?

  • Bu yanıt 1 ay 2 hafta önce önce  Gokhan tarafından değiştirildi.
  #5563

  Mesut
  Katılımcı

  2015 yılında absürt bir şekilde bu kurulumu yapacak ekiple iletişime geçmiştim. ekibin ismini ve mailleri paylaşabilirm. o mailde 3 firma önermiştim ki birisi olan gersan ki ayrı bir parantez açmıştım ile anlaşma imzalanmış. üstteki mesele ise sanırım lojistik ile ilgili durumlar nedneiyledir. ben net olarak southern europe bölgesine bağlı oladuğumuzu biliyorum.

  #5565

  Mesut
  Katılımcı

  edit: kutulumu yapacak ekip derken Tesladan southern europe supercharger deployment ekibini kastetmişitim.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.