Ana sayfa Forumlar TeslaTürk.com Haber / Yazı Tartışma Forumu Tesla Model 3 Gelişimi; Üretim Bant Yerleşimi Bitti, Her Şey Plan Dahilinde

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Hamza’in profil fotoğrafı Hamza tarafından 30/10/2016 at 14:52 tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

Tesla Çarşamba gecesi 2016 üçüncü çeyrek (Q3) sonuçları ile birlikte her çeyrekte olduğu gibi hissedarlara mektubunu da yayınladı ve şirkette olan bitenle ilgili kısa bilgilendirmelerde bulundu. Şirketin bu çeyrekte beklenenden 7 kat daha fazla kar ederek 22 milyon $ kar açıklanması dışında heyecanla beklenen Model 3 gelişimi ile ilgili de detaylar paylaşıldı.

Tesla Model 3 üretim bandı planlarının tamamen sonuçlandırıldığını ve artık alt sistemlerin derinlemesine testlerinin yapıldığını bildirip, 2017 ikinci yarısı için yüksek hacimde Model 3 üretim ve teslimleri vaadini onayladı.

İşte mektupta Model 3 hakkında verilen bilginin tam çevirisi;

Model 3 için üretim bandı yerleştirme planlarını tamamladık ve yakında yeni gövde kalıp ve son montaj bantlarının kurulumuna başlayacağız. Model 3 üretim ekipman ve malzemeleri için birinci sınıf tedarikçiler ile anlaştık ve zamanlaması kritik, uzun terminli üretim ekipman ve malzemelerinin tedariğini gerçekleştirdik. Şimdi ise şasi, yüksek voltajlı sürüş sistemi ve klima, bilgi ekranları, farlar vb. düşük voltajlı kontrol sistemlerinin testlerini gerçekleştiriyoruz. Model 3’ün geliştirilmesi sürdükçe zamanlama, hacim, araç özellikleri, fiyatlama ve marj hedeflerimizin hepsinde plan dahilinde ilerliyoruz.

Bunun dışında tabii ki Model 3 üretimi için dünyanın en büyük pil fabrikası Gigafactory‘nin de önemi büyük. Tesla Gigafactory’de de plandan sapmamış durumda ve sene sonunda hali hazırda Tesla Enerji ürünleri montajı başlamış fabrikada yeni 21-70((Mevcut pillerden 3mm daha uzun, 5mm daha geniş)) formatındaki pil hücrelerinin üretimine başlanması bekleniyor. Gigafactory’deki son durum hakkında daha fazla bilgiyi bu gece gerçekleşecek SolarCity – Tesla etkinliğinde öğrenebiliriz.

Tesla’da özetle her şey yolunda.

Hamza’in profil fotoğrafı
    Hamza
    Katılımcı

Bu yeni piller (2170) menzil uzatmada bir işe yarayacak mı? Çap olarak 3mm uzunluk olarak 5 mm büyümesine karşın hacim olarak %50 büyüyor neredeyse.Bu %50 büyüme menzile etki eder mi yoksa mesela 100 KWhlık pil paketinde maliyet ve yer için pil paketini mi küçültürler?

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.