Ana sayfa Forumlar TeslaTürk.com Haber / Yazı Tartışma Forumu Tesla Model S periyodik bakım detayları

Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Emir’in profil fotoğrafı Emir tarafından 05/10/2016 at 00:15 tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

İşte bir Tesla Model S’in periyodik bakımında yapılanlar

[See the full post at: http://teslaturk.com/tesla-model-s-periyodik-bakim-detaylari/]

Alp’in profil fotoğrafı
    Alp
    Katılımcı

Bu bakım listesindeki en kritik madde, pillerin balanslanması gibi duruyor. Ama 7bin küsür pili nasıl balanslıyorlar onu merak ettim doğrusu.

Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

Pillerin dengelenmesi zaten batarya yönetim sistemi tarafından şarj edildikten sonra sürekli yapılıyor. Ama günlük kullanımlarda bazen şarj bittikten sonra dengelenme olana kadar araba takılı kalmayabiliyor. Zaten dengelenmenin sürdüğünü belirten bir bilgi de yok arabada, tamamen arka planda olan pasif bir şey. Ona izin veriliyor sadece, çok ciddi bir şey değil. Her bir grubun (85-90kWh piller için 96 grup var, eski 60, yeni 70 ve 75 için ise 84 grup var) tam dolu şarj olan 4.20V’a getirilmesi sağlanıyor. Zaten pillerin üretim kalitesi ve yönetim sayesinde fark en fazla 0.03V civarı oluyor.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.