Ana sayfa Forumlar TeslaTürk.com Haber / Yazı Tartışma Forumu Tesla Müşteri Memnuniyeti Anketlerinde Yine 1 Numara

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  EFG tarafından 24/12/2016 at 17:36 tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4796

  Emir
  Yönetici

  Amerika’nın saygın kullanıcı dostu araştırma kurumu Consumer Reports, 2013 ve 2014 yıllarında Tesla Model S‘i yılın otomobili ((yılın elektrikli otomobili değil, otomobili)) seçtikten sonra Tesla Model X teslimleri başladığında ilk üretilen araçların yapım kalitesindeki sorunlara dikkat çekmişti.

  Şimdi ise yıl sonu müşteri memnuniyeti anketlerinde müşterilerin en memnun olduğu otomobil şirketini Tesla seçti. Ankette çeşitli otomobil markalarının 2014-2017 model araç sahipleri ile anketler yapılmış ve 300,000’den fazla kullanıcı cevabı var. Memnuniyet yüzdeleri tekrar satın alacak olsanız aynı aracı alır mısınız sorusuna “Kesinlikle evet.” cevabını veren kullanıcıların sayısı üzerinden oluşturulmuş. Sonuçlar geçen seneye göre değişmiyor, zirvede yine Tesla, ilk dörtte ise yine Tesla, Porsche, Audi ve Subaru var. Tabii Tesla %91’lik bir memnuniyet rakamı ile en yakın rakibinden bile ciddi farkla uzakta.

  top-20

  Sonuçlar size de İkinci TeslaTurk Buluşmasında, Sapanca’da servissiz, altyapısız hali ile bile Türkiye’de Tesla kullanan arkadaşlar ile konuşmuş olsanız şaşırtıcı gelmezdi. Enteresan bir şekilde Tesla sahibi olan herkes “Bir daha asla başka otomobil kullanmam.” cevabını veriyordu. Demek ki küresel olarak bu durum gerçek.

  #4798

  EFG
  Katılımcı

  Mercedes ve Volvo’nun son sıraları paylaşması beni gerçekten şaşırttı. Ancak önemli olan aracı sadece satmak değil, sattıktan sonra da arkasında durup destek sağlayabilmekte.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.