Ana sayfa Forumlar Tesla Kullanıcıları Türkiye'deki Teslalar

Bu konu 34 yanıt ve 8 izleyen içeriyor ve en son Kenan’in profil fotoğrafı Kenan tarafından 17/12/2016 at 13:12 tarihinde güncellendi.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 35)
  • Yazar
    Yazılar
    Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

Merhaba arkadaşlar;

Bu konuda Türkiye’de gördüğünüz Tesla’ların bir endekslemesini oluşturabilir ve fotoğraflarını çektiğiniz Tesla’lar için güzel bir arşiv oluşturabiliriz.

Benim bildiğim kadarıyle Roadster’lardan Türkiye’ye iki tane geldi. Biri Ali Ağaoğlu’nun idi daha sonra araştırmalar için İTÜ’ye hediye etti. Bir diğeri de hali hazırda Tesla ithalatı yapan Beka Otomotiv’in sahibinde.

Model S’lere gelince, ithal edilen çok Model S oldu.

– Suadiye’de benim fotoğrafını çektiğim bu var;

– Daha önce Bebek’te gördüğüm bir açık renk var. Giderken gördüm rengine tam karar veremiyorum.
    – Beka’nın getirip Ankara’ya sattığı siyah 2013 model bir tane var.
    – Beka’nın getirip zamanında showroom’da sergilediği beyaz renkli var.

Daha listeleyecek kadar detaylı bilmediğim ama var olduğunu bildiğim 2-3 araba var. (sahibinden’de ilanları gözükenler vs.)

Birkaç güne kadar ülkemize girişleri başlayacak P85D’lerden de oldukça fazla göreceğiz.

Paylaşımlarınızı bekliyorum.

• Bu konu 1 yıl 6 ay önce önce Emir’in profil fotoğrafı Emir tarafından değiştirildi.
    Berk’in profil fotoğrafı
    Berk
    Katılımcı

Sanıyorum ki geçen ay bir TeslaTürk üyesi P85D sipariş ettiğini söylemişti. O konu hakkında daha fazla bilgi alabildiniz mi?

Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

O konu ile ilgili birkaç gelişme olmaya devam ediyor. Maalesef şuan itibariyle çok yorum yapamasam da önümüzdeki günlerde birkaç P85D ülkemize giriş yapıp şanslı sahiplerini bulacak. O konuda bir sürpriz yapma ihtimalimiz mevcut. 😉

Volkan’in profil fotoğrafı
    Volkan
    Katılımcı

Merhabalar,

Öncelikle Tesla Motors için böyle bir forumun olmasından çok mutlu oldum. Beka’nın Ankara’ya sattığı Model S’i Bilkent taraflarında gördüm. Hatta biraz araştırma yaptığımda Beka’nın Türkiye’ye getirdiği ilk otomobil olduğunu (plakadan :)) farkettim. Ne yazık ki elimde herhangi bir fotoğrafı yok. Bir de plakası farklı bir Model S’i Hacettepe Beytepe Kampüsü Teknokent’te görmüştüm fakat hareket halinde olduğu için onun da maalesef fotoğrafı yok. 🙂

Amacım hem bildiklerimi paylaşmak hem de 2 yıldır takipçisi olduğum Tesla Motors’un yaygınlaşması için yapılan böyle güzel bir girişime yardımda bulunmaktı. Teşekkürler. 🙂

Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

Bugün çekilmiş taze taze 85D. Türkiye’de daha bizim siteye de ulaşamamıs/ulaşmayı tercih etmemiş çok Tesla Model S kullanıcısı var. Benim tahminim Türkiye’de 20’den fazla Model S kullanıcısı var. Hayırlısı olsun, sitemize en yakın zamanda üye olsun inşallah 🙂 ;

Model S 85D
    Model S 85D

Yalçın’in profil fotoğrafı
    Yalçın
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar yeni uye oldum gezinirken sans eseri fark ettim siteyi cok basarili ve umarim dahada basarili olur

Volkan kardesimin ankara hacettepe teknokentte gordugu tesla lotus insaat firmasinin sahiplerinden birine ait kampuste yeni teknokent binasinin insaatini yaptilar o sebeple orda gorulmustur bende santiye ziyaretlerinde park halindeyken hatta sebeke elektrigine takiliyken bile gordum ama boyle bir forumun varligindan haberdar olmadigim icin resim vs.cekemedim yakin zamanda tekrar gorursem buraya eklerim. Lotus insaat yeni teknokent binasina kendide tasindi hacettepe teknokent tarafinda calisan felan varsa gelip gectikce yeni binanin on kismina baksin arada orda park halinde yakalama ihtimaliniz var

Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

Bugün bir Twitter takipçisi tarafından İstanbul Göztepe’de yakalanan Model S;

Türkiyede ciddi anlamda talep var bu araca, buna tanıklık ediyoruz gün geçtikçe.

• Bu yanıt 1 yıl 7 ay önce önce Emir’in profil fotoğrafı Emir tarafından değiştirildi.
    Yalçın
    Katılımcı

yukarıda bahsettiğim hacettepe arge binası önünde duran sık sık orda olan teslanın fotoğrafları bizzat kendi çekimim 😉

Emir’in profil fotoğrafı
    Emir
    Yönetici

yukarıda bahsettiğim hacettepe arge binası önünde duran sık sık orda olan teslanın fotoğrafları bizzat kendi çekimim 😉

Teşekkürler paylaşım için. 🙂 Emin olamamakla birlikte bunlar 2013 sonu, 2014 başı gibi ithal edilen ilk parti arabalardan birisi sanırım. Eskişehir’de idi Ankara’ya satılmış, geçmiş olabilir.

• Bu yanıt 1 yıl 6 ay önce önce Emir’in profil fotoğrafı Emir tarafından değiştirildi.
    Yalçın
    Katılımcı

Muhtemelen dediğiniz gibi model olarak P85+ yazıyor arkasında…Zaten ilk gördüğüm tarih mayıs 2013 o tarihten bu yana arkadaki binanın inşaatı süresince ara sıra hep gördüm daha sonradan firmanın sahiplerinden birinin olduğunu öğrendim. Şuan sabit olarak ankarada.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 35)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.