Gigafactory İnşaatı: Aralık 2016

Gigafactory, Tesla’nın gelecek planlarında en büyük yer tutan projelerden birisi, ham maddeden araba bataryasına aynı çatı altında üretim yapacak pil fabrikası.

Gigafactory'nin bugünkü hali bitmiş haline kıyas ile.(Mayıs 2016)

Gigafactory’nin bugünkü hali bitmiş haline kıyas ile.(Mayıs 2016)

İnşaat başlayalı 2 sene 2 ay gibi bir süre oldu ve son hızı ile sürüyor. Geçtiğimiz aylarda ufak bir etkinlik ile ilk etabın açılışı gerçekleşmişti ve yaklaşık yarım seneyi geçkin bir süredir Tesla Enerji ürünlerinin montajı Panasonic’ten gelen pillerin batarya sistemi haline getirilmesi ile devam ediyor. Tabii ilk etap bir yandan çalışmaya devam ederken inşaat da sürüyor. Gelen son raporlara göre fabrikada 850 tam zamanlı Tesla çalışanı yanında 1700 de inşaat işçişi mevcut. Fabrika için en önemli noktalardan birisi bataryaların en ufak ve önemli kalemlerinden olan pillerin de fabrikada üretilmeye başlaması olacak. 2016 sonunda pil üretimine geçilmesi bekleniyordu, bu sebep ile yakında Tesla’dan konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.

Görüntüler de drone ile geçtiğimiz günlerde çekilmiş. Bina mevcut hali ile yaklaşık 420,000m2‘lik bir ayak izine sahip, yani inşaat tamamlandığında olacağın sadece %30’u.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Gigafactory İnşaatı: Aralık 2016

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 23/12/2016 at 21:28 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.