İlk TeslaTurk Buluşması Gerçekleşti

TeslaTurk ailesi

Geçenlerde duyurduğumuz gibi sitemizi takip eden diğer Tesla ve elektrikli otomobil meraklıları ile ilk buluşmamızı Cumartesi sabahı Bursa’da kahvaltı ile gerçekleştirdik.

Buluşmamızda birbirimizi daha yakından tanıdık, ortak ilgi alanımızla ilgili sorular sorduk, yeni paylaşımlar ile hepimiz birşey öğrendik. Toplamda 4 elektrikli araba idik. 2 adet Model S P85D, 1 adet Ludicrous modlu P90D 1)böyle bir şey yok, adının hakkını verircesine saçmalık Ludicrous modu ve benim naçizane elektrikli otomobilim DMA Corolla.

Ben Bursa’ya kahvaltı sabahı İstanbul’dan geliyordum ve zaten yol şartları sebebi ile yarım saat gecikmiştim. Üstüne üstlük önceki akşam işte yaşadığım bir acele durum sebebi ile şarj ettiğim yer olan işten %92 şarj ile çıkmıştım. Yaklaşık 210km bir yolculuk sonrasında %9 şarj ile, DMA’nın hızlı şarj istasyonu olması gereken Eyser Otomotiv’e ulaştım ki, “Taşındık” tabelası ile karşılaştım. (Okuyarlarsa Plugshare‘i güncellemedikleri, bilgi de vermedikleri için Eyser’e tesüf ederim. Ona göre plan yapılıyor en nihayetinde.)

Neyse ki kahvaltı ettiğimiz yer hemen arka sokaktı, Cihan abi ile Yusuf abi otoparkta hemen 220V bir priz buldu ve kahvaltı ederken yavaş da olsa hayat kurtaracak şekilde şarj olabildi arabam.

Gelelim kahvaltıya; toplamda Cihan abinin ailesi ile birlikte 9 kişi idik. Sohbetimiz genelde Türkiye’de uzun yola gidildiği takdirde şarj edilebilecek yerler ve yöntemler, karşılaşabileceğimiz prizler, elektrikli otomobil ile ilgili mevzuat, Tesla’nın Türkiye oluşumu vb. konulardı.

Kahvaltıdan sonra araçların yanına geçip güzel görüntüler yakaladık ve Model S‘in farklı opsiyonlarını kıyasladık. En yakın zamanda bir buluşma daha ayarlayacağız, yeri ve zamanı yine siteden duyururum.

Bir dahakinde daha da kalabalık bir kadro ile görüşmek dileğiyle. Çektiğim tüm fotoğrafları aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

Not: Çok başarılı olmasa da çektiğim birkaç video da var. Güzel bir şekilde düzenleyebilirsem onları da yükleyeceğim.

Referanslar   [ + ]

1. böyle bir şey yok, adının hakkını verircesine saçmalık Ludicrous modu

Ana sayfa Forumlar İlk TeslaTurk Buluşması Gerçekleşti

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 08/05/2016 at 21:37 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.