İşte Tamamen Otonom Tesla

Gerçekten gelecekte yaşıyoruz. Tesla dün gece fabrikalarından bundan sonra çıkacak her otomobilin, Model 3 dahil olmak üzere, tam otonom sürüşü mümkün kılacak yeni donanım ile çıkacağını duyurdu. Yazılımın tamamen hazır olması, gerekli izinlerin alınması ile arabaya belki de alkollü binip arkaya oturarak “Beni eve götür” diyerek yolculuğun nerede olursanız olun tadını çıkartmak ya da arabayı bulunduğunuz yere çağırmak belki birkaç yıl sürecek ancak aynı Autopilot’ta olduğu gibi tüm özellikler hazır oldukça internet üzerinden yavaş yavaş dağıtılacak.

Elon Musk önceden de kendini kullanabilen tam otonom arabalar insanların düşündüğünden daha erken gelecek diye demeçler veriyordu ancak gerçekten bu kadar erken beklemiyorduk. Dünya, her anlamıyla değişmek üzere.

Bu sabah da Tesla ellerindeki mevcut beta yazılımın otonom sürüş anlamında yapabildiklerini gösterdiği bir video yayınladı.  Videodaki her şey gerçek. Yorum sizin.

Gerçekten inanılmaz. Video sonrası Elon Musk‘tan gelen birkaç tweet ise şöyle;

 • Tesla kendini kullanıyor, otobandan ara sokağa, sahibini bıraktıktan sonra da park yeri arıyor.
 • Park yeri ararken araba oraya park etmenin yasak olup olmadığı ile ilgili işaret arıyor, bu sebepten engelli yerine park etmedi.
 • Arabayı tekrar istediğinizde telefonunuzdan “Çağır” tuşuna basıyorsunuz ve sizi gelip buluyor, ülkenin diğer ucunda bile olsanız.
 • Metal yılan şarj kablosunu kullanarak 🙂

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar İşte Tamamen Otonom Tesla

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son Umut’in profil fotoğrafı Umut tarafından 20/10/2016 at 15:12 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4554
  Umut’in profil fotoğrafı
  Umut
  Katılımcı

  Bu şimdi bizim model 3 lerde olacak diyorsun. Gerçi Tesla kendisi söyledi zaten ama inanılmaz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.