Model 3 Rezervasyonları 31 Mart’ta Tüm Dünyada Başlıyor; 1000$

model-3-slider

Dün gerçekleşen Tesla Motors 2015 finansal sonuçların açıklanması ve 2016’ya bakış etkinliğinde Tesla Model 3‘ün 31 Mart 2016’da tanıtılacağı açıklanmış ve 35,000$ başlangıç fiyatı ile 2017 sonu ilk teslimler sözünün tutulacağı tekrarlanmıştı.

Açıklamalar ve basın ile yapılan soru-cevaplardan kısa bir süre sonra CEO Elon Musk her zaman yaptığı gibi Twitter hesabından birkaç önemli açıklama yaptı.

Model 3‘ün 31 Mart 2016’da tanıtılması yanında 1000$ karşılığında tüm dünyada Tesla mağazalarında araba için rezervasyonlar alınmaya başlanacak. Ertesi gün, 1 Nisan 2016’da da internet üzerinden, yine 1000$ karşılığı, arabayı 2017 sonundaki çıkış tarihinde ilk alanlardan olmak için  rezervasyonlar alınacak. Model S ve Model X‘te olduğu gibi farklı rezervasyon ücreti ile daha önce teslimat garantileyen, üretenlerin imzasını taşıyan “Signature Serisi” ise Model 3’te olmayacak. Bütün rezervasyonlar, tüm dünyada, 1000$ standart.

İlk Teslim Edilenler Pahalılar Olacak

Bunun dışında dün soru-cevap kısmında Elon Musk Model 3’ün – aynı Model X’te olduğu gibi1)Model X teslimleri 3 ay kadar önce başladı ve hala en pahalı olan P90D siparişleri teslim ediliyor. Giriş modeli 70D’ler yıl ortasından sonra – ilk teslim edilen arabalarının “yapılan fabrika yatırımlarını daha hızlı karşılaması için” dolu paketli, üst segmentler olacağını söyledi. Aynı zamanda Elon tanıtımın tam olarak nasıl yapılacağına karar vermediğini ve “tüm kartlarını gösterip göstermeyeceğinin belli olmadığını” söyledi.

Apple Taktiği?

Model 3, Tesla Motors’un 2006 yılında yayınladığı ‘Çok Gizli Tesla Motors Ana Planında’ belirttiği gibi planın son halkası. Tesla Motors’un ‘sürdürülebilir ulaşıma geçişin hızlandırılması’ amacında en önemli parça; uzun menzilli, uygun fiyatlı otomobil. Tabii Tesla ikinci otomobili Model S ile muhteşem bir ürün ortaya koyup arabayı her görenin istemesini sağlayıp, onlarca yıllık otomobil devlerine araba yapmayı öğretince Model 3’e talep ve istek petrol fiyatlarının düşüşüne rağmen zirvede. Bu talebi ve heyecanı da Tesla ile Elon Musk harika kullanacak gibi duruyor.

31 Mart’ta mağazalarda rezervasyonların açılması ile Tesla mağazalarında, ve otomobil sektöründe ilk kez, bir araba almak için sıraya giren insan manzaraları basına yansıyabilir, Tesla için harika bir show olur. Bunun dışında 2017 sonuna kadar teslim edilmeyecek bir otomobil için 1000$ rezervasyon ücreti Tesla için %0 faizli kredi demek. Üst segment SUV Tesla Model X‘in bile daha yüksek rezervasyon ücreti ile teslimine kadar 25,000’den fazla rezervasyon toplandığını düşünürsek sene sonuna kadar 100,000 Model 3 rezervasyonu görürsem şaşırmam. Bu da 100 Milyon $ faizsiz kredi demek.


 

Tesla Model 3 hakkında tüm yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Referanslar   [ + ]

1. Model X teslimleri 3 ay kadar önce başladı ve hala en pahalı olan P90D siparişleri teslim ediliyor. Giriş modeli 70D’ler yıl ortasından sonra

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Model 3 Rezervasyonları 31 Mart’ta Tüm Dünyada Başlıyor; 1000$

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 11/02/2016 at 23:33 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.