Model S 2014 yılının da arabası seçildi!

Model S

Kar amacı gütmeyen, 1936’dan beri faaliyet gösterip Tüketici Sendikası’nın sahibi olduğu A.B.D.’nin  belki de en güvenilir dergisi Consumer Reports Tesla Model S‘i 2014’ün en iyi arabası seçti. 8 milyondan fazla dergi tirajına sahip Consumer Reports test ettiği her şeyi kendi parasıyla alıyor ve kararlarını kendi tecrübeleri ile kullanıcılardan aldıkları bilgilere göre veriyor. Reklam kabul etmeyen ve testlerde birçok faktörü değerlendiren Consumer Reports her türlü elektroniği değerlendiriyor ve tüketiciye en objektif bilgiyi veriyor.

Consumer Reports 2013 yılında da Tesla Model S‘i yılın arabası seçmişti ancak geçen bir yılda bir şey değişmemiş olmalı ki 2014 yılında da aynı kanıya varıp Model S’e 100 üzerinden 99 puan verdi. Böylelikle Model S dünyanın en güvenli arabasından en hızlı sedan’ına kadar değişen ödül duvarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Consumer Reports’un tam değerlendirmesinin tercümesini aşağıda okuyabilirsiniz;

2014 yılında çıkan onca etkileyici otomobile rağmen hiçbiri Tesla’nın teknolojik tavrını, inovasyonlarını ve ihtişamını gölgelemeyi başaramadı. İşte bu yüzden de Model S ikinci sene de üst üste en iyi seçeneğimiz. Otomobiller yaşam süreçlerince yeni araç ve daha güncel teknolojilerin çıkması ile çabucak eskiyorlar. Ama Tesla’nın internetten gelen güncellemeleri sayesinde 2013 yılında banttan çıkan bir Tesla Model S bugün üretilen bir Model S’in hemen hemen her özelliğine sahip. Tesla’nın başlangıçta yaşadığı ve şirketin yeni olmasına verdiğimiz problemlerine rağmen Model S sahibi üyelerimizden gelen sonuçlar ortalama güvenilirliğe işaret ediyor. Tesla Model S teknolojik bir güç gösterisi, lüks pakete sarılmış, gerçek dünyada kullanılabilir ciddi menzile sahip yüksek performanslı bir elektrikli araba.

Tesla Motors gibi 10 sene kadar önce kurulmuş bir firmadan çıkan ikinci ürünün bu kadar ciddi ödülleri dünya çapında toplayıp başarılarına bir yenisini eklemesi bizce elektrikli araçların potansiyelini ve yakın zamanda yapacağı devrimin ayak seslerini yansıtıyor. Tesla’yı tebrik ediyor, 2015 yılının arabası olma yarışında da tek rakibini Tesla Model X görüyoruz.


 

KAYNAK

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Model S 2014 yılının da arabası seçildi!

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 25/02/2015 at 18:40 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.