Model S P85D vs. McLaren 650S

Tesla Model S veya herhangi bir elektrikli otomobilin yapım amacı yarışmak ya da hız olmasa da Tesla Model S‘leri sık sık süper arabalarla yarıştırılırken görür olduk. Tesla’nın otomobillerinde performansa odaklanmasının sebebi elektrikli otomobiller üzerinde yıllardır oluşturulmuş olan “kötü” algıyı kırmak. İçten yanmalı motorlar geçmiş yüzyılın verimsiz teknolojisidir, elektrikli motorlar daha seridir, daha verimlidir ve daha dayanıklıdır.

Genelde süper arabalar bile P85D’ye rakip olamasalar da McLaren 650S adının hakkını verircesine rekabet etmiş Tesla ile. İzlemeden önce yine de Tesla Model S P85D ile ailenizle tatile çıkabileceğinizi, ön ve arkada bagajının olduğunu, benzin yakmadığını, MTV’sinin olmadığını ve Supercharger ağı ile her yere bedava gidebileceğinizi hatırlatalım.

Ayrıca Model S P85D Türkiye fiyatı ~350.000 TL iken (uyanık galerici fiyatlarından bahsetmiyorum, buraya buyurun) McLaren 650S satış fiyatı 2.3 milyon TL civarında. Üstüne McLaren 650S 1.4 ton iken Model S P85D 2.2 ton.

Hal böyleyken bu kadar ayrı sınıfta iki otomobilin kıyaslanabiliyor olması bile Tesla için başarıdır diye düşünüyorum. Yine de bir ay sonra Ludicrous (Saçma) Modunda 2.8 saniyede 0-100km yapabilen Model S’ler teslim edilmeye başlandığında bu tablo değişebilir.

Kaynak: Dragtimes.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Model S P85D vs. McLaren 650S

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 10/08/2015 at 08:45 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.