Model S P90D vs. Rimac Concept One vs. La Ferrari

Tesla Model S P90D, hiperaraba denen yeni bir klasmana giren, spor otomobillerin şahı, satın almak için Ferrari markasına bağlılığınızı kanıtlamanın gerektiği Ferrari LaFerrari, Hırvatistan’dan çıkma %100 elektrikli hiperaraba Rimac Concept One ile karşı karşıya. Rimac’ın adını duymuş olanlar için ise sonuç şaşırtıcı değil.

Rimac

Rimac Concept One 4 tekerleğin hepsinde bir motor bulunan, 2014’ten beri el ile üretilen, kaç adet teslim edildiği bilinmeyen butik bir %100 elektrikli otomobil. 0-100km/s hızlanması 2.69 saniye ve çeyrek mili1)400m 9,92 saniyede tamamlayabiliyor.

Rimac 1000’in üzerinde beygiri ile, sabit dururken bile 1600Nm tork ile çok güçlü bir otomobil. 7 adet birbirinden bağımsız ana soğutma sistemi ve daha da fazla alt soğutma sistemleri mevcut, pist kullanımı için üretilmiş. Dört tekerleğin her birinin ayrı motoru var ve her biri bağımsız bir vites kutusuna bağlı. Arkadaki iki motorun da birbirinden bağımsız iki ileri karbon, çift debriyaj vitesi var. Bu da yüksek hıza ulaşabilmeyi ve yüksek hızlarda da seri hızlanabilmeyi sağlıyor. Rimac Concept One’ın maksimum hızı 354km/s.

Tesla ayrı segment, peki ya LaFerrari?

Karşılaştırmanın çok adil olmadığına hak vererek Rimac CEO’su Mate Rimac şunları söyledi;

Tesla’nın çok fazla kargo ve yolcu alanı ile bir aile sedanı olması, tamamen farklı bir fiyatta olması ile bu aslında çok adil bir kıyas değil. Ama performans anlamında, elektrikli araba dünyasında Tesla, Rimac Concept One’a en yakın şey. Etkileyici bir araba ve düşük hızlarda çok iyi performansı var. Ancak çeyrek milde Rimac ile Tesla arasında bir hayli fark var.

Zira gerçekten de Model S Rimac’tan 500kg daha ağır ve en üst model Model S P90D vergisiz fiyatı 130,000$ iken, Rimac Concept One’ın fiyatı tam 980,000$

Ancak LaFerrari’nin bahanesi yok. Onun fiyatı, vergisiz, kabaca 1.4 milyon $ ve üstelik limitli sayıda üretildi, satın alma “hakkı” için Ferrari markasına bağlılığın kanıtlanması gerekiyor. 

Geleceğin kime ait olduğu ile ilgili yorum sizin…

Referanslar   [ + ]

1. 400m

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Model S P90D vs. Rimac Concept One vs. La Ferrari

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Alp tarafından 18/08/2016 at 07:01 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4220

  Alp
  Katılımcı

  Bu tarz videolarda adama (çocuk diyelim burada) bakıp çay demlenebiliyor bazen..

  ciddi ciddi imkansız dedi Rimac’ın Ferrari’yi geçmesi. Yahu sen git önce bi iki saniye düşün onu demeden, olmadı özelliklerine bi bak Internet’den falan di mi? Ehh…

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.