Model S’i ile Yüksek Hızda Kamyonun Altına Girdi, Sağ Çıktı

tesla-crash-2

Tesla Model S 2012’de çıktığında güvenlik testlerinin hepsinden 5 yıldız aldı ve dünyanın en güvenli otomobillerinden birisi oldu. Hatta tavan ezme testinde tepeden baskı uygulayan makinenin maksimumu olan 4g’de kırılmayıp makineyi bozmuştu. Sırf bu bile onu değerlendirmek için fazlası ile yeterli bir sebepken Almanya’da gerçekleşen kaza bu özelliği pratikte de görmemizi sağladı.

Bildiğiniz gibi Almanya’da Autobahn’da hız limiti yok ve 150km/s gibi hızlar yavaş kabul edilebiliyor. Gerçekleşen kazada Model S, kurulmak üzere olan bir inşaat sahası için orada bulunan bir kamyonun altına yerel haber kaynaklarına göre “müthiş bir hızda” girerek kamyonu bile resimlerde görebileceğiniz gibi havaya kaldırıyor. Sürücü kamyonu geç görüp 200km’ye yakın bir hızda yeteri kadar hızlı sağ şeride geçememiş.

Sürücü yaralanmış olsa da bu inanılmaz kazadan kendisi yürüyerek çıkmış ve çoğunlukla iyi durumda imiş. Bu hızlarda bir başka araba bir kamyonun altına girse ne olurdu düşünemiyorum bile. Bizlere de Tesla sahibi olmak için bir sebep daha ekliyor bu kaza.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Model S’i ile Yüksek Hızda Kamyonun Altına Girdi, Sağ Çıktı

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Çağlar tarafından 05/12/2016 at 17:06 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #4709

    Çağlar
    Katılımcı

    Peki otomobilin sensörleri kamyonu görüp fren yapmamış mı.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.