Opel Ampera-e Paris Motor Show’da Tanıtılacak

Opel-Ampera-E

ABD’de teslimleri başlamak üzere olan, tek şarj ile 330km giden, 37,500$ fiyata sahip Chevrolet Bolt‘un Avrupa modeli olan Opel Ampera-e, Opel verisyonu olarak Avrupa özellikleri ile 1 Ekim’de Paris Motor Show‘da tanıtılacak.

Bildiğiniz gibi Chevrolet ve Opel anlaşma içinde ve Chevrolet’nin modelleri Avrupa’da Opel olarak satılıyor. Daha önce Chevrolet Volt hibrit modeli Avrupa’da ve dolayısıyle ülkemizde Opel Ampera olarak satılmıştı. Şimdi de Tesla Model 3‘ün şimdilik tek rakibi, uzun menzilli ve uygun fiyatlı elektrikli otomobil olacak Avrupa’lı Bolt yani Opel Ampera-e 1 Ekim 2016’da Paris Motor Show’da tanıtılacak.Opel-Ampera-E-2

Avrupa çıkış tarihini, Avrupa fiyatını, Avrupa’ya ayrılmış üretim kapasitesini ve Avrupa’ya özel olabilecek özellikleri öğreneceğimiz tanıtımı iple çekiyoruz. Zira tanıtımdan sonra Opel’in bu modeli ülkemize getirip getirmeyeceği sorusunu arıyor olacağız. Chevorlet Volt hibrit’in Avrupa modeli Opel Ampera Türkiye’ye gelmişti ancak hibritlerde olan vergi pahalılığı nedeniyle ilgi görmemişti. Bu sefer durum farklı, Opel Ampera-e %100 elektrikli ve vergi avantajı ile çok uygun fiyatlara gelip tercih edilebilir. ABD’de Chevrolet Bolt başlangıç fiyatı 37,500$. Avrupa için de vergilerden önce 35,000€ bir fiyat ön görürsek Türkiye’de Ampera-e’ye 43,000€-45,000€ gibi bir rakama sahip olunabilir. BMW i3‘e yakın fiyatlar ancak i3’ün iki katından fazla menzile sahip.

Chevrolet Bolt hakkında detaylı bilgi

Opel tanıtım öncesi Ampera-e’nin elektrikli olmasının performans avantajını öne çıkarttığı, Ampera-e rakipleri ile 30m kalkış yarışı yapılan bir videoyu yayınladı bile.

GM’in açıkladığı rakamlara göre;

 • 0-50km/s hızlanma 3.2 saniye
 • 80-120km/s hızlanma 4.5 saniye
 • Maksimum hız: 150km/s
Opel Ampera-e logos

Opel Ampera-e logosu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Opel Ampera-e Paris Motor Show’da Tanıtılacak

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  tercih34 tarafından 27/08/2016 at 00:00 tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4299

  Asil
  Katılımcı

  Fosil yakitli araclar ile yapilan bir kalkis yarisi ne kadar aydinlatici olabilir ki?

  #4305

  tercih34
  Katılımcı

  aydınlatıcı tır. ama kalkışa önem verenler için . türkiye için menzil önemli bence i3 le 150 km hapis hayatı 🙂

  bmw i3

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.