Ortadoğu’da İlk Supercharger Ürdün’de

urdun

Biz Türkiye’de Tesla Motors kuruluşunun altyapı çalışmalarının resmi olarak başladığını kovalarken planlı Supercharger genişleme haritasında bile bulunmayan Ürdün’de 3 adet Supercharger açılması ile Tesla Ortadoğu’da ilk varlığını gösterdi.

2016 sonuna kadar planlanan supercharger ağı. (Türkiye'de 9 şehir!)

2016 sonuna kadar planlanan supercharger ağı. (Türkiye’de 9 şehir!)

Tesla’nın 2015 ve 2016 içerisinde Türkiye’de varlık göstereceği ve 9 farklı şehire uzun yol gitmeyi mümkün kılan ücretsiz hızlı şarj istasyonu olan Supercharger1)Model S sahiplerine ücretsiz bu istasyonlar 20dk gibi bir sürede 300km’lik şarj edebiliyor kurmayı planladığı biliniyor. Ancak biz İstanbul’a açılacak ilk Supercharger’ın yolunu gözlerken beklenmedik bir şekilde Tesla Ortadoğu’daki ilk varlığını göstererek Ürdün’de 3 adet supercharger açıldığını duyurdu.

Henüz şirket resmi sitesinde haritada yer almasa da Elon Musk’ın geçen hafta attığı aşağıdaki tweet Ürdün’de Tesla varlığı kesinleşmiş oldu.

Soru: Ortadoğu’ya gelme planları var mı?

Cevap: Ürdün’e geldik bile. Bölgedeki diğer devletler seneye.

Tesla resmen yok ama…

Tesla Motors servis desteği, satış vb. hiçbir yöntemle Ürdün’de değil, hatta superchargerlar resmi sitede haritada mevcut değil. Ancak internetten bulunan kayıtlara göre Ürdün’de bu halde bile 100’den fazla Tesla Model S mevcut ve birçok devlet görevlisi Tesla kullanıyor. Ülke diğer bölge ülkeleri aksine bol petrole sahip değil ve devlet elektrikli araçlar ile sürdürülebilir enerji kaynaklarına geçişi desteklemek istiyor.

Şarj istasyonlarını Manaseer Holding inşa etmiş olsa da CEO Elon Musk birinci ağızdan onayladığı için resmi Supercharger olarak www.supercharge.info sitesinde yer buldular.

Avrupa ile Ortadoğu arasında Türkiye'deki ağın kurulması ile birlikte ücretsiz elektrikli yolculuk mümkün olabilecek.

Avrupa ile Ortadoğu arasında Türkiye’deki ağın kurulması ile birlikte ücretsiz elektrikli yolculuk mümkün olabilecek.

Darısı başımıza…

Referanslar   [ + ]

1. Model S sahiplerine ücretsiz bu istasyonlar 20dk gibi bir sürede 300km’lik şarj edebiliyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Ortadoğu’da İlk Supercharger Ürdün’de

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 01/11/2015 at 09:45 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.