P100D Güncelleme ile Gelecek Easter Egg Sayesinde Daha Güçlü Olacak?

tesla_p100d-750x325

Tesla Easter Egg olarak bilinen “Paskalya Yumurtalarını” araçlarına koymayı bir hayli seviyor ve böyle eğlenceli bir yönü var. Daha önceden birçok Paskalya Yumurtası oldu. Mesela Autopilot ekranında Mario Kart, şarj girişinde gökkuşağı, James Bond amfibik araç görüntüsü sadece şimdi aklıma gelenler.

CEO Elon Musk ise geçtiğimiz gün, en çok iletişim kurduğu platform olan twitter’da, P100D’nin “asıl gücünü” güncelleme sonrası paskalya yumurtası ile ortaya çıkaracağını ve aracın “aslında solak olmadığını” belirtti.

Tesla Model S P100D hali hazırda 1762 Amper akım birden bataryadan çekip toplamda tekerleklere 560kW / 750 beygir üzeri güç anında vererek çeyrek mil yarışlarını 11 saniye altında rahatlıkla tamamlayabilip, 0’dan 100’e 2.7 saniyenin altında çıkabiliyor.

Bu dehşet performans önceden yayınladığım yarış videolarında görülebilir. Ancak yeni güncelleme ile daha çok güç? Tahminler muhtemelen yüksek hızlarda güçte gelişme sağlanacağı ve çeyrek mil zamanlarının 10.5 saniyelere yaklaşarak bir dünya rekoru daha kıracağı yönünde.

Tweetlerin tam çevirisi;

 • Bahsetmeyi unuttum, P100D’de yakın zamanda tam performansı açan bir paskalya yumurtası olacak.

 • Yani bana diyorsun ki bu şey bu kadar hızlı ama ona rağmen zincirlerinden tam olarak boşanmadı mı?

 • Aslında gerçekten solak değil.

Elon Musk‘ın kullandığı dil oldukça eğlenceli. Yani bugüne kadar hem Tesla Model S hem de Tesla Model X P100D modelleri ‘sol, güçsüz’ ellerini kullanıyorlardı ve en iyi hallerinde değillerdi. Ancak enteresan olan bu güncellemenin bir paskalya yumurtası olarak çıkacak olması. Paskalya yumurtalarında genelde bir şifre girmek, bir düğmeye basmak ya da bir dizi hareket yapmak gerekiyor. Performansa etkisi olan bu şeyin ne olduğunu önümüzdeki günlerde birisi keşfedecektir. Bakalım ne gibi bir gelişme sağlanacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar P100D Güncelleme ile Gelecek Easter Egg Sayesinde Daha Güçlü Olacak?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Hamza tarafından 10/11/2016 at 19:19 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4638

  Hamza
  Katılımcı

  Bu kadar güce abanacakları yerde birazda menzile abansalar? Bu aile arabası neticede herkes drag yapmıyor ama menzilde uzatma herkesi memnun eder.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.