2016 Paris Motor Show Varan 2: Volkswagen I.D. Konsept

volkswagen-id-1

Paris’te sürmekte olan otomobil fuarı Paris Motor Show adeta bir elektrikli otomobil geçidi oluyor. Varan 1 bence en büyük sürpriz olan Reanult ZOE idi, hepsini aktarmaya çalışacağım. Sıra Volskwagen‘de.

Volkswagen yaşadığı ve muhtemelen bildiğiniz dizel skandalı sonrasında öncelikle bu yıl içerisinde elektrikli otomobil yatırımlarını 100 milyon € artıracağını, daha sonra da 2019’da tek şarj ile 400km gidebilen bir otomobilini satışa çıkartacağını olacağını duyurmuştu. Daha sonra da yine dizel skandalından dolayı çarptırıldığı astronomik 14.7 milyar $’lık cezayı elektrikli araç altyapısına yatırım yaparak ödemesi istenmişti.

Paris Motor Show’da ise bu ilk uzun menzilli Volkswagen araç için konsept tanıtıldı. Tek cümle ile özetlersek; Golf dış boyutlarında, Passat iç boyutlarında, tek şarj ile en az 400km gidebiliyor. En kötü kısmı ise 2020’de satışa çıkıyor. Bir konsept daha…

Volkswagen I.D. geçen sene Budd-e konsepti ile tanıtılan modüler Volkswagen elektrikli araç yürüyen aksamı üzerinde geliştirilmiş ve 2020 yılında o sene çıkacak yeni Golf ile birlikte üretimi yapılacak. Motoru ise 168 beygir olacak, yani bugün satışta olan BMW i3‘ü ile aynı. Volkswagen 400 ile 600km arası bir menzil hedeflediklerini söylese de çıkışına daha 3 sene olduğu için muhtemelen 600km’ye yakın olarak reklamı yapılacaktır. Ben yine de gerçek dünya değerlerini 400 ile 500km arası bekliyorum.

Bunlar dışında Volkswagen I.D. ile ilgili çok detay paylaşmadı. Ayrıca 2025 yılında arabanın tamamen otonom olacağını eklediler. Maalesef diğerleri gibi kısa vadede bir hedef yok, yorumum sadece bir elektrikli otomobil konsepti daha olduğu. Ama yine de büyük markaları gelecek için de olsa elektrikli araçlara adanmış görmek güzel.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Paris Motor Show Varan 2: Volkswagen I.D. Konsept

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 30/09/2016 at 22:59 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.