Sanayi Tipi Pil Tesla Powerpack Siparişleri Başladı

powerpack

Bundan bir sene önce Tesla Motors otomobiller harici bir pazara girişini “Tesla Enerji” grubunu tanıtarak ilan etmişti. Tesla Enerji özetle ev ve iş yerleri için sabit enerji depolama çözümleri üreten, evler için Powerwall, iş yerleri için ise Powerpack adında iki ürünü olan, amacı güneş enerjisinden elde edilen enerjiyi gündüz depolayıp güneş olmayınca kullanarak şebekeye bağımlılığı azaltmak olan ayrı bir grup.

Tesla Enerji ürünlerinin üretimi 1. etabı yeni tamamlanan, daha sonra Tesla Model 3 ile birlikte tüm Tesla otomobiller için pil üretecek, boyutu ile dünya pil üretimini iki katına çıkartacak Gigafactory‘de başladı. 

TESLA ENERJİ TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Tesla Powerwall teslimleri de pilot pazarlardan biri olan Avustralya’da bundan birkaç ay önce başlamıştı. Sabit kullanım amaçlı bu bataryalardan sanayi tipi olan ve bir tanesi 100kWh kapasiteye sahip Powerpack siparişleri ise fiyatlarının açıklanması ile birlikte bugün açıldı.

1 Powerpack 47,000$

Tesla Enerji, Powerpack sayfasından iş yeriniz için ihtiyacınıza göre en az 2 Powerpack siparişi verebiliyorsunuz, en fazla da 54. Bir Powerpack fiyatı 47,000$. Depolamaya yarayan bataryalar yanında 250kW’lık bir çift yönlü evirici kablolaması dahil 68,000$. Yani sanayi tipi Tesla Enerji ürünü için verebileceginiz minimum sipariş 2 Powerpack, 1 inverter ile 162,000$. Bu sistemde 200kWh enerji depolama, 100kW peak güç elde edebiliyorsunuz.

Tesla PowerPack'ler ile dolu bir sabit enerji depolama alanı

Tesla PowerPack’ler ile dolu bir sabit enerji depolama alanı

54 adet sipariş verdiğiniz takdirde 5,4mWh‘lik devasal bir depolama kapasiteniz oluyor ve bu kapasiteye 10 adet çift yönlü inverter eklediğiniz takdirde montaj hariç 3.2 Milyon $‘a 2,5mW gücünde, 5,4mWh kapasiteli devasa bir şebeke dışı sistem kurmuş oluyorsunuz.

Daha büyük kurulumlar için de Tesla ile bağlantıya geçip teklif alabiliyorsunuz.

Sanayi tipi Tesla Enerji ürünleri kullanan firmalar arasında ABD’de şimdilik pilot programda başlanmış Amazon, Target gibi devler yer alıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Sanayi Tipi Pil Tesla Powerpack Siparişleri Başladı

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 22/04/2016 at 20:52 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.