Siemens Elektrikli Uçaklar İçin Motorunu Tanıttı; 260kW – 50kg

siemens-330le

 

Geçtiğimiz günlerde Siemens elektrik motorlarındaki birim kütleye düşen güç konusunda bir rekor kırdı ; 5kW/kg

For the first time ever, a plane in the certification category CS23 flies with Permit-to-Fly purely electric. The plane is powered by a 260 kilowatt Siemens motor that weighs a mere 50 kilogramm – a record-setting power-to-weight ratio.

Şirket geçtiğimiz günlerde 260 kW – muadillerinden 5 kat daha güçlü – kesintisiz itiş sağlayan ve sadece 50 kg ağırlığındaki motorunu Extra 330LE akrobasi uçağı üzerinde tanıttı.

24 Ağustos Çarşamba günü Almanya Dislaken’de bulunan Schwarze Heide havaalanında yapılan tanıtımda motorun Extra 330LE uçağını neredeyse sessiz bir şekilde kaldırabildiğini gösterdi. Bu uçuş sistemi ilk uçuşunu 24 Haziranda zaten yapmıştı. Bu ilerleme yakın bir gelecekte hibrit-elektrikli uçakların 4 ya da daha fazla yolcuyu taşıyabileceği anlamına geliyor. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

For the first time ever, a plane in the certification category CS23 flies with Permit-to-Fly purely electric. The plane is powered by a 260 kilowatt Siemens motor that weighs a mere 50 kilogramm – a record-setting power-to-weight ratio.

İlk kez CS23 sertifikasyon kategorisindeki  elektrikli bir uçağa uçuş izni verildi. Uçak 260 kilowatt ve 50 kilogramlık Siemens motoruyla birim kütleye düşen güç konusunda rekor kırdı.

 

“Extra 330LE 1000 kilograma yakın ağırlığıyla yeni itiş sistemi için bir test platformu olarak kullanıldı. Bir akrobasi uçağı olmasından dolayı motorun sınırlarını zorlamak ,test etmek ve geliştirmek için  biçilmiş kaftan .”

Siemens’in merkez araştırma birimi Corporate Tecnology’e bağlı eAircraft başkanı Frank Anton “Bu gün havacılığı baştan aşağıya değiştirecek. Bugün çeyrek megawatt performans sınıfındaki bir elektrikli uçağın uçtuğu ilk gündür” dedi.

“2030 yılında 100 yolcu kapasiteli ve 1000 km menzilli ilk uçakları görmeyi umuyoruz”

For the first time ever, a plane in the certification category CS23 flies with Permit-to-Fly purely electric. The plane is powered by a 260 kilowatt Siemens motor that weighs a mere 50 kilogramm – a record-setting power-to-weight ratio.Siemens Teknoloji Ofis Şefi Siegfried Russwurm ise

“Motorumuzun ilk uçuşu havacılıkta elektrik motor kullanımında bir kilometre taşıdır. Bu yolculuğa başarılı bir şekilde devam edebilmek için sıra dışı fikirlere ve risk alacak cesarete ihtiyacımız var. Bu sebeple elektrikli uçaklara itiş sistemi geliştirme projemiz aynı zamanda yeni start-up organizasyonumuz next47’nin de ilk projesidir.” açıklamasını yaptı.

Ek olarak, şirket bu teknolojiyi Siemens ve Airbus’ın Nisan 2016’da üzerinde anlaştığı “elektrikli enerjisi kullanarak tarifeli uçuş gerçekleştirme” ortak projesine katkıda bulunmak amacıyla kullanacak. Siemens ve Airbus rekor performans sergileyen bu motoru bölgesel uçuşlar için hibrit-elektrikli itiş sistemi geliştirme yolunda baz alacak.

Ana sayfa Forumlar Siemens Elektrikli Uçaklar İçin Motorunu Tanıttı; 260kW – 50kg

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  berkay tarafından 01/09/2016 at 12:51 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.