Son Dakika Model 3 Haberleri/Sızıntıları, Mağazalarda Sıralar…

Yıllardır beklediğimiz Tesla Model 3 tanıtımına sadece 1 gün kaldı. Apple gibi gizlilik seven bir şirketin bile her ürününün sızdığı bir zamanda Tesla gizliliğini korumayı çok başarılı bir şekilde sürdürdü. Ancak tanıtıma artık saatler kalmışken elime ulaşan birkaç dedikoduyu paylaşmak istedim.

Almanya Wired sitesi yakın zamanda Tesla’nın Hawthorne, California’da bulunan tasarım stüdyosunda bir röportaj yapma fırsatı buldu. Tasarım Şefi Franz Von Holzhausen ile yapılan yeni yayınlanmış röportajda üstte gördüğünüz örtülü otomobilin Tesla Model 3 olduğu iddia ediliyor. Herhangi bir sağlıklı referans noktası olmasa da araç Model S‘ten daha ufak görünüyor. 1)Model 3’ün de Model S’ten %20 kadar daha ufak olması, BMW 3 serisi klasmanında olması bekleniyor.

Resmin ayarları ile oynanıp detayları netleştirilince daha yüksek çamurluk başlangıçları ve Model X‘e daha çok benzeyen ön dikkat çekiyor.

Tesla Model 3?

Tesla Model 3?

Tesla Model S ve Model X’i de tasarlamış olan Dizany Şefi Franz Von Holzhausen elektrikli arabaların kitlelerin seveceği şekilde şık ve spor tasarlanması gerektiğini söylemiş, elektrikli olduğunu öne çıkaracak, garip-mobil, uzaylı tasarımlardan uzak durulması gerektiğini daha önce görüşü olarak belirtmişti.

Model 3’ü Görmüş Birinden Detaylar;

Electrek sitesine daha önce faydalı bilgi paylaşmış, Model 3‘ü tasarım stüdyosunda gördüğünü iddia eden bir kaynağa göre arabanın ön görüntüsü tamamen kendine has ve Model S‘ten daha çok Model X‘e çalıyor. Kendi sözleri ile; “Model 3, Model S’ten daha kısa ve alçak ancak kesinlikle ‘seksi ve spor‘ bir görünümü var”. Aynı kişi Model X’in görünümünü ilk gördüğünde Kartal Kanat Kapılar açılana kadar beğenmediğini ancak Model 3’ü görür görmez çok beğendiğini söylüyor. 

Aynı kaynağın verdiği bilgilerden birine göre Model 3 0’dan 100’e 4 saniyenin altında çıkabilecek ancak bunun baz model mi üst modeller mi olduğunu bilemiyoruz. Bunun dışında dolu bir Model 3 fiyatı ABD’de 50-60,000$ civarlarına çıkacak ve bu fiyata Model S‘ten daha gelişmiş bir Autopilot ile 4X4 sürüşün yanı sıra otoban kullanımında bile 500km’den fazla menzile sahip olabilecek. Kıyas olarak mevcut Tesla menzil şampiyonu Model S 90D tek şarj ile 460km gidebiliyor. Ancak o ürün grubunda da 100kWh’lık batarya ile bir Model S 100D ipucu geçtiğimiz ay bulunmuştu. Büyük haberler kapıda olabilir.

Mağazalarda Model 3 Rezervasyonları İçin Sıralar Oluşmaya Başladı;

Model 3 rezervasyonları tanıtım ile birlikte internetten başlayacak olsa da mağazalarda tanıtımın yapılacağı sabahtan itibaren daha erken rezervasyon alınabilecek. Bu sebepten Avustralya, Kanada ve ABD’de Tesla mağazaları önünde kamp yapmaya başlayanlar oldu bile. İşte Sydney, Montreal ve Vancouver‘dan Tesla Model 3 kamp manzaraları;

Tesla Model 3 Hawthorne’da tasarım stüdyosundan canlı yayın ile Türkiye saati ile 1 Nisan 2016 sabah 06:30 saatlerinde tanıtılacak. Tanıtımdan itibaren erken sipariş şansı için 1000€’ya tesla.com adresinden rezervasyon yapabileceksiniz. Rezervasyon detayları için tıklayın.

Referanslar   [ + ]

1. Model 3’ün de Model S’ten %20 kadar daha ufak olması, BMW 3 serisi klasmanında olması bekleniyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Son Dakika Model 3 Haberleri/Sızıntıları, Mağazalarda Sıralar…

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 30/03/2016 at 21:18 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.