Tesla Bütün Model 3 Rezervasyon Detaylarını Açıkladı

Bugün internet sitesinden yayınladığı kısa bir blog yazısı ile Tesla yıllardır beklenen ve tanıtımına artık 2 haftadan kısa bir süre kalmış Model 3‘ün tüm rezervasyon detaylarını açıkladı.

Rezervasyonlar ilk olarak tanıtım etkinliğinin gerçekleşeceği 31 Mart günü Tesla mağazalarının açılması ile mağazalarda başlayacak. Ancak Türkiye’de henüz bir Tesla mağazası olmadığından bizim tek çaremiz internetten rezervasyon yapmaktı. Bugün Tesla bunu doğruladı, internetten rezervasyonlar tüm dünyaya açık olacak. İşte detaylar;

  • İnternet üzerinden rezervasyonlar tanıtımın canlı yayını ile birlikte Pasifik Standart Saati ile akşam 8:30’da, yani Türkiye saati ile 1 Nisan 2016 saat sabah 06:30‘da başlayacak ve Tesla’nın yeni domain’i tesla.com‘dan1)Şimdilik bu adres sadece teslamotors.com’a yönlendiriliyor yapılabilecek.
  • Tanıtım canlı yayın ile internetten verilecek.
  • Rezervasyonda alınan para tamamen iade edilebiliyor.
  • Rezervasyon ücreti bölgeden bölgeye değişiyor. Bulunulan bölgeye göre fiyatlar şöyle. Ancak Türk Lirası değeri verilmediği için Avrupa fiyatı olan 1000€‘dan rezervasyon yapılabileceğini düşünüyorum.
  • Adil olmak için her bölgeye ait farklı bir sıra olacak ve mevcut Model S veya Model X sahiplerine teşekkür etme yöntemi olarak öncelik tanınacak.
  • Üretim 2017 sonunda başladığında ilk olarak ABD’nin batı yakası, daha sonra doğu yakası ve üretimin hızlanması ile  Avrupa, Asya-Pasifik ve sağdan direksiyonlu ülkelerde sırası ile teslimler başlayacak. Yani ülkemizde ilk teslimlerin 2018’in sonbaharına doğru olması beklenebilir. 2)Tamamen benim tahminim ama Tesla’nın geçmiş hareketlerine göre en iyi ihtimal bu, 2019’a bile sarkabilir

 

Tanıtıma 10 günden kısa zaman kalmışken heyecanı saklamak Tesla da heyecanı artırdıkça gerçekten güçleşiyor. Tesla Motors’un kuruluşundan beri en merakla beklenen ürünü, benim de yıllardır beklediğim, dünyayı değiştirecek potansiyeli taşıyacağına inandığımız Model 3‘ü çok yakında görebileceğiz.

Referanslar   [ + ]

1. Şimdilik bu adres sadece teslamotors.com’a yönlendiriliyor
2. Tamamen benim tahminim ama Tesla’nın geçmiş hareketlerine göre en iyi ihtimal bu, 2019’a bile sarkabilir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Bütün Model 3 Rezervasyon Detaylarını Açıkladı

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 21/03/2016 at 20:58 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.