Tesla Çalışan Aileleri Partisinde Model 3 Prototipi, Yeni Tasarım Ögeleri

Bu haftasonu güzel ve karlı geçen bir 2016 üçüncü çeyrek sonrasında Tesla bir stadyumda çalışan ve aileleri için parti düzenledi. Partinin öncesinde internete çok fazla haberleri düşmemiş olsa da sonrasında özellikle instagram’da “Model 3” hashtagleri bir hayli popüler oldu.

Etkinlikte CEO Elon Musk Tesla çalışanları ve ailelerine harika geçen bir üçüncü çeyrek için teşekkür edip pek çok ekibin bunu başaramayacağından, bu yüzden hepsi ile çalışmaktan onur duyduğunu belirtti.

Stadyumda bir noktada boy gösteren Tesla Model 3 prototipi muhtemelen Mart sonu gerçekleşen tanıtımdaki gümüş arabanın aynısı. Zira iç tasarımda hala bir değişiklik yok, tek değişim orijinal prototipten biraz değişik bir direksiyon kullanılmış olması. Tabii Tesla Model 3 tanıtımı sonrasi CEO Elon Musk iç tasarımın tamamen değişeceğini ve kontrollerin uzay gemisi gibi olabileceğini söylemişti. Halen o iç tasarımı göremedik. Belki tanıtımın üçüncü kısmında.

Tasarım ile İlgili İçeriden Bilgi

Tesla Model 3 tasarımının en ince detaylara kadar tamamlandığını ve kalemlerin çoktan bırakıldığını biliyoruz. Bu yaklaşık 3 ay önce oldu. Ancak o zamandan beri olan değişimleri henüz bilmiyoruz. Electrek sitesinin Tesla içinden kaynağına göre tasarımcıların tasarımda tam karar vermediği iki nokta vardı;

 1. model-3-kapiKapı kolları: Tanıtımda Model S‘te hali hazırda mevcut, otomatik kendini sunan ve kullanılmadığında içeri giren elektrikli kapı kollarına sahip iki prototip, bir de tamamen mekanik, gövdeye yapışık ancak ittirince bir tarafı dışarı çıkan kapı kollarına sahip iki prototip vardı. Tesla tasarımcıları ikincisinde karar kıldı ve Model 3 kapı kolları sağdaki resimdeki gibi olacak.
 2. Ön tasarım: Model 3 tasarımının önü sahte de olsa bir ızgara olmaması 1)elektrikli araçlarda ihtiyaç olmadığı için sebebi ile estetik açıdan eleştirilmişti. Model S ve Model X‘e daha çok benzeyen bir ön tasarım fikri gözden geçirildi ancak bu noktada bir değişikliğe gidilmemesine karar verildi.

Electrek sitesinin kaynağının haklı olup olmadığını zaman gösterecek. Bu sırada partide boy gösteren Tesla Model 3 fotoğraflarının tadını aşağıdaki galeriden çıkartabilirsiniz.

Referanslar   [ + ]

1. elektrikli araçlarda ihtiyaç olmadığı için

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Çalışan Aileleri Partisinde Model 3 Prototipi, Yeni Tasarım Ögeleri

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Altan tarafından 07/11/2016 at 17:38 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4629

  Altan
  Katılımcı

  Kapı kolunu garipsedim, bir tarafını bastır uzun tarafı ortaya çıksın kapıyı aç; ne gerek var tamamen sabit mekanik kapı kolu yapsınlar, zaten ekonomik model.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.