Tesla Model 3 Arka Koltuklar Katlı Şekilde 1.68m Bagaj Derinliğine Sahip Olacak

model-3-bagaj

Tesla’nın 3. nesil aracı, daha ufak ve daha uygun fiyatlı Tesla Model 3, Nisan ayında tanıtıldığında tasarımın aldığı en büyük eleştirilerden birisi bagaj açıklığı idi.

Model 3'e kıyasla Tesla Model S bagajı hatchback gibi açılarak daha geniş bir bagaj yükleme alanını mümkün kılıyor.

Model 3’e kıyasla Tesla Model S bagajı hatchback gibi açılarak daha geniş bir bagaj yükleme alanını mümkün kılıyor.

Tesla Model S bagaj tasarımının aksine Model 3 gercek anlamda bir sedan olacak. Model S bagajı hatchback gibi açılarak yükleme için geniş bir açıklık ve büyük kargo alanı müsaade edebiliyor. Ancak Model 3’te bagaj açılma yeri yukarıdaki resimden de görebildiğiniz gibi, önden arkaya tamamen cam tavanı mümkün kılmak için sedan gibi, hatchback gibi değil.

O zamandan beri bagajın “şişe ağzı” gibi dar bir tasarıma sahip olması hacim ve yükleme kolaylığı ile ilgili soru işaretleri bırakmışı. CEO Elon Musk ise attığı bir tweet ile tasarımda o kısmın ‘tamir edildiğini’ söyleyip sorunun çözüldüğünü belirtmişti.

Bugün aldığımız bir bilgiye göre ise Model 3 arka koltukları katlandığından, ön koltukların bittiği yerden bagaj kapağına kadar 1.68m’lik bir boşluk olacak. Model S’e bu boşluk bildiğim kadarıyla 2.11m. Ünlü Youtuber Björn Nyland daha önce Model S “kamp modu”nu tanıtıp defalarca Model S’in arkasına bir minder atarak uyumuştu.

Model S'te mevcut ön bagaj Model 3'te de olacak.

Model S’te mevcut ön bagaj Model 3’te de olacak.

Model 3 ile de bu rahatlık 1.68m’lik bir alanda mümkün olacak. Bu da Model 3’ün BMW 3, Audi A4 segmentinde bir araç olacağını düşünürsek etkileyici bir alan. Üstelik Model 3’ün önünde de bagajı var. Şu linkteki bilgiye göre bu, ticari ve yük taşıma özelliği ile bilinen Fiat Doblo ile aynı.

Yeni bagaj açılımı tasarımını final tasarım ile birlikte sene sonuna doğru ya da önümüzdeki yılın başında yapılacak ikinci tanıtım etkinliği ile öğreneceğiz. Model 3 tasarımı bundan 3 hafta kadar önce tamamen bitti ve üretim çalışmaları başladı. Tedarikçileri için Tesla’nın verdiği termin tarihi, yani Tesla’nın da üretime başlamayı umduğu tarih 1 Temmuz 2017. Bu tarihin tedarikçilerin %100’ü için tutmayacağı Elon Musk tarafından daha önce de açıklanmıştı ancak 2017 bitmeden üretime başlama hedefi tutacaktır. Zira 2017 için Model 3 üretim hedefi 100,000 adetten fazla.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model 3 Arka Koltuklar Katlı Şekilde 1.68m Bagaj Derinliğine Sahip Olacak

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 17/08/2016 at 18:36 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #4221

    EFG
    Katılımcı

    Benim en çok merak ettiğim aracın başlangıç fiyatı Amerika’da 35000 dolar ancak Türkiye’ye geldiğinde vergilerle ve verginin de vergisi ile ne kadar olacak?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.