Tesla Model S: Makyaj ve Güncellemeler Çok Yakın

model-s-makyaj

Tesla Model S 2012 yılında piyasaya çıktığından beri sürekli gerek internetten inen güncellemeler, gerek üretim aşamasında sağlanan yenilikler ile sürekli gelişiyor. Ancak normal otomobil firmalarında olan ‘makyajlama‘ benzeri bir yenilik geçtiğimiz 4 senede yaşanmadı. Normal şartlarda 4 sene bir kasanın makyajlanması için ortalama süre olsa da Tesla gibi yeni bir firma için elimizde böyle bir veri yok.

Ancak son zamanlarda çıkan tüm dedikodular, Model X çıkışı ve Model 3 tanıtımı paralelinde yapılan tahminler Model S‘e makyajlama adını verebileceğimiz birkaç yeniliğin geleceği yönünde.

Görünüm;

model-3-test

Tesla Model 3 önü

model s

Model S önündeki sahte ızgara

Model S önünde bir ızgaraya elektrikli araç olması sayesinde ihtiyaç duymamasına rağmen sokaktaki diğer otomobiller yanında garip durmamak ve insanlara ‘tanıdık’ gelmek için ‘sahte ızgara’ görüntüsü ile çıkmıştı. Ancak geçtiğimiz 4 senede Tesla daha bilinen bir marka oldu, elektrikli otomobiller hakkında bilinç arttı ve artık sahte ızgaraya ihtiyaç yok. Zira geçtiğimiz sene çıkan Tesla Model X ve henüz geçen hafta tanıtılmış Tesla Model 3 önlerinde ızgara yok.

Tesla Model X ile çıkan LED ön/arka farlar ile ızgarasız bir ön görüntüyü ‘Yeni Model S‘te’ görmek çok sürpriz olmaz. Geçtiğimiz hafta Tesla Model S otomobilini servise Fremont, California fabrikasına götüren birinin çektiği aşağıdaki fotoğraftaki arabanın yeni makyajlı öne sahip Model S olması muhtemel.

Fremont fabrikasında çekilen görüntülerde Model S önündeki sahte ızgara şişkinliği yok. Model X görünümlü makyaj olabilir?

Fremont fabrikasında çekilen görüntülerde Model S önündeki sahte ızgara şişkinliği yok. Model X görünümlü makyaj olabilir?

Batarya

Bugün Tesla Model S iki batarya seçeneği ile satılıyor; 70kWh ve 90kWh. 2012 yılında ise 60kWh ve 85kWh seçenekleri vardı. Birkaç ay önce Model S’i hacklemeye çalışan birisi, Tesla tarafından yalanlanmayan, P100D modeline referanslar bulmuştu. Daha önce de Tesla internet sitesinde 70kWh batarya seçeneği bir saatliğine kaldırılıp daha sonra hata olduğu açıklaması yapılmıştı. Bunlar hep 100kWh batarya seçeneğinin gelebileceği ve 70kWh batarya seçeneğinin kalkabileceği yönünde ipuçları. 100kWh bir batarya Model S‘i rahat 500km üstüne çıkan bir menzile kavuşturacaktır ancak 70kWh batarya seçeneğinin bitmesi başlangıç fiyatını çok yükseltecektir.

Biyolojik Defans Modu ve Havalandırmalı Koltuklar

Tesla Model X‘in önemli özelliklerinden birisi de kabinde artı basınç yaratarak ve normalden 10 kat büyük HEPA hava filtresini kullanarak içerideki havayı hastane kalitesine getiren, hiçbir mikrobu içeri sokmayan “Biyolojik Defans Modu” idi. Dedikodular bu modun yine Model X ile çıkmış havalandırmalı koltuklar ile birlikte Model S için gelebileceği yönünde. 

Electrek sitesinin kaynakları bu makyajın çok yakın zamanda gerçekleşeceğini ve Tesla Halkla İlişkilerinin bu bilgileri görüp yorumda bulunmadığını ekliyor.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model S: Makyaj ve Güncellemeler Çok Yakın

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 11/04/2016 at 21:23 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.