Tesla Model S’e Spotify Güncellemesi

tesla-spotify

Tesla Model S çıktığı yıl olan 2012’den beri internet bağlantısı üzerinden sürekli gelen güncellemeler sayesinde tüm filo için gelişmeye devam ediyor. Bugün Avrupa’daki Tesla Model S sahiplerine yollanan bir e-mail ile Tesla’ya Spotify güncellemesi geleceği müjdesi verildi.

Arabada sürekli mevcut olup ücretsiz olan 3G internet bağlantısıyla, güncelleme ile gelen Spotify uygulaması üzerinden Model S sahipleri müzik dinleyebilecekler. Henüz Tesla Model S arayüzü 3. parti geliştiricilere açık değil veya bir “Uygulama Mağazası” mevcut değil ancak sınırsız veri ile ,hiçbir bağlantı ücreti ödemeden arabadan Spotify dinleyebilmek Model S almak için bir başka sebep daha gibi duruyor.

E-mail’in sadece Avrupa’daki müşterilere atıldığı, ABD’de ise böyle bir uygulama dağıtımının henüz söz konusu olmadığını da ekleyeyim. Model S‘te daha önce Avrupa’da “Rdio“, ABD’de de “Slacker” ve “iHeartRadio” uygulamaları mevcuttu. Ancak Spotify ve Google Maps üzerinden navigasyon uygulamalarının Model S’te mevcut olması ülkemiz için iyi haber. Zira Google Maps de geçtiğimiz haftalarda Türkiye için sokak görüntüsü ve canlı trafik, navigasyon özelliklerini aktifleştirerek Türkiye’de daha popüler olan Yandex.Navigasyon’a rakip olmuştu. Daha bir sene önce Google Maps’in Türkiye’de navigasyon desteği vermemesi, Spotify yerine de ülkemizde hizmet vermeyen Rdio müzik servisinin olması ile uygulamalar Türkiye için kullanışlı durmaz iken şuan pazar için daha uygun oldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model S’e Spotify Güncellemesi

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 21/12/2015 at 21:43 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.