Tesla Model S’e Tamamen Cam Tavan Seçeneği

Tesla dün otomobil seçenekelerinde yaptığı bir dizi değişiklik ile önce P90D modellerinin üretimini durdurup tek performans modelini P100D yaptı, ardından da sadece Model S için yeni bir cam tavan seçeneği sundu.

Model S ilk çıktığından beri iki tavan seçeneğine sahipti; düz tavan ve panoramik açılır tavan.

Yeni, üçüncü seçenek ise açılmayan ancak tamamen cam olan tavan seçeneği sunuyor. Yani ortada bir B sütünu yok ve önden arkaya kadar kesintisiz bir cam tavan var. Tamamen cam yeni tavan seçeneği Türkiye’ye ithalat için kullandığımız Avrupa vergisiz fiyatlarında 1400€ iken açılabilen, sunroof olarak bilinen panoramik cam tavan 1900€.

Henüz gerçek cam tavan resimleri ya da teslim edilen bir araç olmadığından bir resim gösteremiyoruz ancak ortada bir B sütünu olmayan tamamen cam tavan oldukça ferah bir his katacaktır, yine de güneşli günlerde içerinin ısınması konusunda sunulacak çözümleri gözlemlemek enteresan olacak. CEO Elon Musk da Twitter’da cam tavanın takla atma güvenlik testlerinde iyi performans ve güçlenmesi için geliştirilmesinin uzun sürdüğünü ve yeni modelin çok ferah bir iç sağladığını belirtti.

Ancak fikir vermesi için elimizde yine tamamen cam tavana sahip Tesla Model 3 prototip resimleri var.

tesla-model-3-tepe

Tabii Tesla Model 3‘te ön cam birleşim ve arka cam birleşim yerlerinde A – C sütunları da yok. Tasarım stüdyosunda yayınlanmış yukarıda görebileceğiniz Model S resminde A ve C sütunları var. Elimize resimler ulaştığı anda yeni bir haber ile paylaşıp daha önceden yazdığım Tesla içerisindeki gizli proje ‘Tesla Glass” bağlantısı hakkında detaylı bir yazı yazacağım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model S’e Tamamen Cam Tavan Seçeneği

Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 13/12/2016 at 22:53 tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4741

  EFG
  Katılımcı

  Benim en çok merak ettiğim konu bu araçlarda sonuç olarak tavanda bir perde bulunmuyor. Peki yaz mevsiminde çok sıcak ve güneşin tepede olduğu zamanlarda içeriye bir rahatsızlık veriyor mu acaba?

  #4742

  Emir
  Yönetici

  Benim en çok merak ettiğim konu bu araçlarda sonuç olarak tavanda bir perde bulunmuyor. Peki yaz mevsiminde çok sıcak ve güneşin tepede olduğu zamanlarda içeriye bir rahatsızlık veriyor mu acaba?

  Daha önce ısı konusunda sıkıntı yaşanmayacağı Tesla tarafından bahsedilmişti ama direkt müşterilerden gelen bir geribildirim yok şuan sayıca az olduğu için tamamen cam tavanların. Aftermarket bir tavan perdesi vs. çözümü de olacaktır. Haklısınız soğuk ve sıcağın çok geçmemesi lazım, Tesla dayanıklılık ile birlikte buna da dikkat ettiğini belirtmişti.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.