Tesla Model X 5 Koltuk Konfigürasyonu ile Sınıfının En Büyük Kargo Kapasitesine Sahip

Tesla dün satıştaki araçlarına sunduğu seçenekler için yaptığı güncellemelerde önce P90D seçeneğini kaldırdı, daha sonra Tesla Model S’e tamamen cam tavan seçeneği sundu, son olarak da 5 koltuklu Model X‘in katlanan koltukları ile sınıfının en büyük kargo kapasitesine sahip olduğunu duyurdu.

Tesla Model X için 5, 6 ve 7 koltuklu seçenekler.

Tesla Model X için 5, 6 ve 7 koltuklu seçenekler.

Tesla Model X teslimlerine başladığından beri geçen bir yılda binlerce Model X teslim etti ancak opsiyon olarak sunulan 5, 6 ve 7 koltuklu seçeneklerden sadece 6 ve 7 koltukluları teslim etti. Normalde Tesla Model X‘in ikinci sırasındaki koltuklar, ön koltuk gibi her biri birbirinden bağımsız, altları boş ve elektronik olarak pozisyon, eğim ayarı yapılabiliyor. Sonuç olarak 6 ve 7 koltuklu tasarımlarda kullanılan bu koltukların ikinci sıraları yatırılamıyor, sadece üçüncü sıra yatabiliyor, bu da kargo kapasitesini limitliyordu.

Ancak üçüncü sıraya sahip olmayan 5 koltuklu tasarımda standart arka koltuklar kullanılmış, bu koltukların da katlanması ile toplam kargo kapasitesi 2500 litre oluyor. Sınıfının kıyası için BMW X5 1870 lt, Porsche Cayenne 1780 lt,  Audi Q7 2030 lt bagaj hacimlerine sahip.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model X 5 Koltuk Konfigürasyonu ile Sınıfının En Büyük Kargo Kapasitesine Sahip

Etiket: 

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  ersin tarafından 29/06/2017 at 16:02 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #5228

  ersin
  Katılımcı

  merhaba tesla model x de güvenlik ile ilgili bir yotube videosu buldum. Bunun hakkında tesla bir açıklama yaptı mı? hakikaten böyle bir açığı nasıl atladılar. Saygılar.

  • Bu yanıt 6 ay 3 hafta önce önce  ersin tarafından değiştirildi.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.