Tesla Model X; En Net Görüntüler

Uzun süredirhatta yıllardır – beklenen1)ve rezervasyon sayısının 30.000’i geçtiği tahmin edilen; http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php/7535-Model-X-Tally?p=161372#post161372 Tesla Model X‘in ilk teslimlerine Eylül ayı sonunda başlanacağı söylenmişti. Ancak otomobilin üretiminde (özellikle çift eklemli kartal kanat kapılar ve ikinci arka sıra 2)CEO Elon Musk Model X’in Model S ile aynı sürüş aksamını paylaşmasına rağmen 2 yıldan fazla gecikmesinin sebebi olarak en çok bu iki noktayı dile getirdi ) yaşanan sıkıntıların devam ettiği ve seri üretimin planlanandan daha geç başlayacağı ihtimali konuşulmaya başlandı.

Yine de 2015’in başından beri Model X test araçları California’da, özellikle Palo Alto’da, görülmeye devam ediyor. Ancak dün ve bugün kameralara yakalanan araçlar diğer hepsinin aksine siyah veya beyaz değil ve üstüne daha az kamuflaja sahip. Bu durum akıllara Founder(Kurucu) Serisi otomobillerin üretimlerine başlanabilmiş olacağı ve son testlerin yapıldığı ihtimalini getiriyor. Son resimlerde otomobiller daha bitmiş ve üretim öncesi araçlar gibi gözüküyor. Üzerilerindeki kamuflaj miktarı daha az. Founder Serisi ilk otomobillerin el ile üretilme ihtimali yüksek ve Eylül ayı sonunda başlayacak ilk teslimler için üretimlerinin başlamış olması, renklerinin farklılığından da ipucu alabileceğimiz gibi, olası.

Son Dizayn Hala Bilinmiyor

Model X‘in 2012 sonlarında gösterilen ve Panasonic’in geçtiğimiz sene fuarda gösterdiği aynı prototipinden beri son halini net olarak bilmiyoruz. Orijinal prototipte dikiz aynaları yerine sürtünmeyi daha da azaltma amaçlı kamera kullanma fikri olsa da izin alınamamış olmalı ki bugüne kadar bütün test araçlarında dikiz aynaları görüldü. Büyük bir sürpriz olmazsa dikiz aynaları normal şekilde var olacak. 

Aşağıda en son yakalanan (18 Ağustos 2015) test araçlarının görüntülerini görebilirsiniz. Resimlerde en çok gözüme çarpan aracın boyutu oldu. Bir fotoğrafta yanında BMW 5 Serisi ile görebilir ve ne kadar büyük bir araç olduğunu kıyaslayabilirsiniz.

Burada da aynı gün görülen başka bir renk Model X‘i Instagram’da bir videoda görebilirsiniz. Siz de araçla ilgili düşüncelerinizi aşağıda forumlarımızdan TeslaTurk.com okuyucuları ile paylaşabilirsiniz.

Model X ile alakalı tüm yazı ve haberlerimiz için tıklayın.

Referanslar   [ + ]

1. ve rezervasyon sayısının 30.000’i geçtiği tahmin edilen; http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php/7535-Model-X-Tally?p=161372#post161372
2. CEO Elon Musk Model X’in Model S ile aynı sürüş aksamını paylaşmasına rağmen 2 yıldan fazla gecikmesinin sebebi olarak en çok bu iki noktayı dile getirdi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model X; En Net Görüntüler

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Mehmet tarafından 30/09/2015 at 13:44 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #1448

    Mehmet

    Dün model x in tanıtımı yapıldı. Aklıma takılan tek soru Franz von Holzhausen tesla dan ayrıldı mı? bilginiz var mı? hem aracın çizgileri epey değişmiş (olumsuz yönde) hem de tanıtımda kendisi yoktu?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.