Tesla Model X Teslimleri Hız Kazandı, VIN5000 Geçildi

Geçtiğimiz yılın son aylarında teslimlerine başlanan yeni SUV Tesla Model X‘in üretiminin hızlanmasında sorunlar olduğu ile ilgili dedikodular çıkmıştı. Zira 2015 sonu raporunda senenin son iki ayında toplamda 507 adet Model X üretildiği bildirilmiş, sebebi olarak da parçaların tedariğinde sıkıntılar ve üretim bandının tam oturmaması, kalitede sorun yaşanmasının engellenmesi için elle üretilmesi belirtilmişti.

Aralık 2015’in sonu itibariyle haftalık üretim kapasitesi 220 civarlarında idi ve 20,000 adet kadar rezervasyon mevcut. Arabalara verilen numaralar olan VIN1)Vehicle Identification Number numaralarından internette insanların takiplerine göre VIN numaraları 5000’i geçti. CEO Elon Musk daha önce Nisan ayı gibi haftada 1000 adet bir üretim kapasitesine ulaşılacağını bildirmişti ancak henüz bu rakama ulaşıldığı düşünülmüyor.

Avrupa’da da Hareket Var

Üretilenler arasında daha önce de belirtildiği gibi şimdilik sadece P90D ve 90D var. Giriş fiyatından olan 70D modellerinin üretime başlaması talebin ilk kısmı karşılandıktan sonra muhtemelen Haziran ayı sonrasını bulacak. Üretimin hızlandığının göstergelerinden bir başkası da Avrupa’daki öncü pazarlarda Model X rezervasyonu sahiplerinin konfigürasyon için davet edilmesi ve Tesla’nın Model X ile Avrupa’da Cenevre Otomobil Fuarına katılması.

Referanslar   [ + ]

1. Vehicle Identification Number

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model X Teslimleri Hız Kazandı, VIN5000 Geçildi

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 09/03/2016 at 21:47 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.