Tesla Model X’e Vegan İç Seçeneği

Çok sıkı okuyucuların hatırlayabileceği gibi Haziran 2015’te gerçekleşen Yıllık Tesla Motors Hissedarları Toplantısında soru-cevap kısmında CEO Elon Musk‘a kimilerince ‘değişik’ karşılanabilecek bir istek gelmişti. Hissedarlar ve müşterilerden gelen bu istek Tesla Motors gibi çevreci bir firmanın otomobillerinde deri kullanmaması ve otomobillerini vegan yapması idi.

Tabii 100,000$ + fiyatta lüks segmentte otomobiller satan Tesla’nın deri seçeneğini tamamen kaldırması çok mantıklı bir seçenek değildi. Ancak istekten 6 ay sonra, Tesla Model X teslimlerinin başlaması ile “Ultra Beyaz Sentetik İç” seçeneği adı altında “vegan” bir seçenek eklendi. Aynı seçenek henüz Tesla Model S için mevcut olmasa da yakın zamanda gerçekleşeceği dedikoduları dönen makyajlama sonrası eklenmesi muhtemel.

Daha önceden de Model S satın almak isteyen vegan müşteriler özel istek ile bağlantıya geçip direksiyon kaplamasını özel olarak sentetik deri ile kaplatabilmiş ve siyah kumaş koltukları seçmişti. Ancak yeni Ultra Beyaz Seçenek ile potansiyel Model X sahipleri tamamen vegan malzemelerin kullanıldığı lüks bir otomobile sahip olabilecek.

Aşağıda bu Ultra Beyaz İç seçeneğinin incelendiği/tanıtıldığı birkaç videoyu görebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Model X’e Vegan İç Seçeneği

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 27/01/2016 at 08:00 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.