Tesla Supercharger Planları Güncellendi; Türkiye’ye 2 Supercharger Yakında!

Tesla’nın Türkiye oluşumunu elimizden gelen en yakın hali ile takip ediyoruz. Bundan yaklaşık 2 yıl önce Avrupa Supercharger ağının planlanan gelişim haritaları açıklandığında ve bu planın içinde Türkiye’yi 2015 için İstanbul, 2016 için ise 9 ilde görünce çok heyecanlanmıştık.

2014 yılında açıklanan haritada 2016 sonuna kadar planlanan supercharger ağı. (Türkiye'de 9 şehir!)

2014 yılında açıklanan haritada 2016 sonuna kadar planlanan supercharger ağı. (Türkiye’de 9 şehir!)

O günden bugüne Türkiye gelişimi ile ilgili olanları özetleyecek olursak;

Bugün yaşanan en son gelişme ise Tesla’nın resmi sitesinde Supercharger planları haritasının güncellenmesi. Yeni haritada mevcut Superchargler yanında gri renk ile “Yakında Açılacak” olan istasyonlar var. Bu yakında açılacak istasyonlardan iki tanesi Türkiye’de. Haritadaki yerleri net yerleri yerine şehirleri gösterdiğinden birisi İstanbul çıkışına doğru öbürü de Bolu’yu geçince gibi duruyor. Ancak 2015 sonu haritasına baktığınızda Türkiye Superchargerları yok. Yani 2016’nın ilk aylarında açılacak bu iki istasyon. 2016 sonu haritası için ise hala Türkiye’nin batısı için 9 Supercharger planı mevcut. Haritadan anlaşıldığı kadarı ile 12 ay içerisinde tamamlanacak Supercharger ağı illeri şöyle;

  • İstanbul
  • Bursa
  • Bolu
  • Ankara
  • Balıkesir
  • İzmir
  • Konya
  • Antalya
  • Muğla

avrupa-sc-harita

Görünen o ki Tesla Türkiye’de Supercharger açmak için Balkan bloğunu Avrupa ile bağlamayı beklemeyecek. Filosunu her zaman yakından takip eden Tesla Türkiye’deki aşırı talebi görmüş olmalı. Mevcut durumda ülkemize ithal edildiği bilinen 20’ye yakın 1)belki de 20’den fazla Model S mevcut. Detayları için forumlarımızda Türkiye’deki Teslalar başlığını takip edebilirsiniz.

Yeni iş ilanları ve olası ticaret sicil gazetesi ilanları için sürekli takipteyiz. Gelecekte Türkiye’de Tesla’nın oluşumu ile ilgili her türlü haberi sitemizden takip edebilirsiniz. Türkiye oluşumu ile ilgili her türlü tahmin ve bulgunuzu da yine forumlardan ya da iletişim formundan benimle bağlantıya geçerek bildirebilirsiniz.

Referanslar   [ + ]

1. belki de 20’den fazla

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla Supercharger Planları Güncellendi; Türkiye’ye 2 Supercharger Yakında!

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son brk’in profil fotoğrafı brk tarafından 18/09/2016 at 23:59 tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.