Tesla’ya Yeni CFO Google’dan

Dün açıklanan 2015 3. çeyrek sonuçlarından sonra 2015 hissedar toplantısında emekliye ayrılma kararı verdiğini açıklayan CFO Deepak Ahuja yerine geçecek isim bildirildi.1)http://techcrunch.com/2015/11/03/tesla-hires-former-google-vp-of-finance-jason-wheeler-as-new-cfo/

Tesla’yı finansal açıdan en zor zamanlardan geçirip 7 yıldır şirketin CFO’luğunu yapan Deepak Ahuja yerine Google’ın eski Finans Müdürü Jason Wheeler geçecek. Jason Wheeler 13 yıldır Google’da Finans Müdürlüğü yapıp Google’ın global finans departmanını yürüttü. Deepak Ahuja 30 Kasım’a kadar Jason Wheeler ile görev devri sürecinde çalışıp 30 Kasım’da görevini bırakacak.

Wheeler yeni görevi ile ilgili şunları söyledi;

Jason Wheeler - Yeni Tesla Motors CFO'su

Jason Wheeler – Yeni Tesla Motors CFO’su

Tesla’daki ekibinin enerji ve ulaşım dallarında yaratmayı başarabildiği cazibeli alternatifler müthiş. Böylesi ilham verici ve geniş göreve sahip bir ekibe katıldığım için çok heyecanlıyım. Bir an önce işin içine girmek için sabırsızlanıyorum.

 

 

 

Deepak Ahuja daha önceden ayrılma kararını bütün kariyer hedeflerini gerçekleştiği ve “ölmeden önce yapılması gerekenler listesi’ne” vakit ayırmak istediği için verdiğini söylemişti.


 

Referanslar   [ + ]

1. http://techcrunch.com/2015/11/03/tesla-hires-former-google-vp-of-finance-jason-wheeler-as-new-cfo/

Ana sayfa Forumlar Tesla’ya Yeni CFO Google’dan

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 05/11/2015 at 08:59 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.