Tesla’dan Sürpriz; Gigafactory’de Bugün Yatırımcılara Özel Etkinlik

Tesla, Los Angeles’ta çok popüler teknoloji fuarı CES devam ederken, Las Vegas’ın birkaç yüz km kuzeyi Reno/Nevada’da inşaatı süren dev fabrikası Gigafactory‘de yatırımcılara özel bir etkinlik gerçekleştirecegini duyurdu. Hem de bugün!

Tesla, CES’e katılmadığı yetmiyormuşcasına bir de CES devam ederken ve tüm basın oradayken dikkatleri üzerine çekip ilginin odağı olacağını bilircesine başka bir yerde etkinlik düzenliyor. Böyle bir etkinliği özellikle bekliyorduk. Tesla’yı öne çıkartan 6 etmen yazımda yazdığım gibi planların hepsinde çok önemli yer tutan Gigafactory‘de pil hücresi üretimi – en önemli adımlardan biri – 2016 sonunda başlayacak detayı önceden paylaşılmıştı. Bu etkinlikte pil üretimi hakkında detaylar paylaşılacaktır ve gerçekten yeni, Tesla’nın Panasonic ile özel geliştirdiği 2170 pillerinin imalatı başladı ise bu çok önemli bir adım. Tesla Model 3‘te kullanılacak ve 400,000 ön siparişli projede müthiş rol oynayan bu pillerin ilk Model 3 teslimlerinden 10 ay önce başlaması da üretimin hız kazanması, olası sorunların giderilmesi ve maliyetlerin düşmesinde önemli yer tutacaktır.

Bir yandan da henüz ilk etabı devrede olan Gigafactory’nin tamamını bitirmek için inşaat son hızda sürüyor. Aralık 2016’da çekilen inşaat görüntülerine göz atabilirsiniz. Yarın, etkinlik sonrası detayları yine buradan takip edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla’dan Sürpriz; Gigafactory’de Bugün Yatırımcılara Özel Etkinlik

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 04/01/2017 at 13:54 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.