Tesla’ya Türkiye için Supercharger önerisinde bulunun!

supercharger

Tesla’nın resmi Türkiye yapılanmasına başladığının kanıtı artık geldiğine göre Türkiye’deki Tesla sevenleri olarak yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum. Tesla halktan/kullanıcılarından gelen önerileri çok dikkate alan bir firma. Gerek Supercharger konum ve sıklıkları, gerek Model S yazılım güncellemelerinde eklenen özellikler, kullanıcı geri dönüşü yaptıklarına çok etki ediyor. Şuan itibariyle resmi Supercharger haritasında ülkemizde 2015 için planlı sadece bir, 2016 için ise dokuz tane Supercharger olsa da bu, talep doğrultusunda, satış rakamları doğrultusunda değişebilir. Değişmese bile o haritada gördüğünüz işaretli yerlerin hepsinin tam konumları henüz farazi, yani kesin değil, yaklaşık. Yerlerin belirlenmesine yardımcı olmak ve belki de talebin gözlemlenmesine yardımcı olup hedeflerin revize edilmesine sebep olmak için bu linkten Tesla’ya Supercharger önerisi yapabiliriz.

SUPERCHARGER KONUMU ÖNERMEK İÇİN TIKLAYIN
Tesla’nın “2,000 Supercharger” resmi yazısını okuyun

Gerekli alanların Türkçe’ye tercümesi;

Name: İsim ve Soyisim

Type of Contact (Kişi Tipi)

 • Site Property Owner/Manager (Arazi Mülk Sahibi / Yöneticisi)
 • Utility Employee / Electrical Contractor (Elektrik Dağıtım Çalışanı / Elektrik Müteahhit)
 • Influential Citizen / Government Official (Nüfuz Sahibi Kişi / Devlet Görevlisi)
 • Tesla Model S Owner / Tesla Supporter (Tesla Model S Sahibi / Tesla Destekçisi)

Business or Organization (Şirket veya Organizasyon)

Phone Number (Telefon numarası)

E-Mail

Proposed Supercharger Location (Önerilen Supercharger Konumu)

City / Country (Şehir / Ülke)

Amenities at the proposed Supercharger location (Önerilen Supercharger konumundaki tesisler)

 • Restaurant or Cafe nearby (Yakınlarda Restoran ya da Cafe)
 • 24/7 Restroom nearby (Yakınında 7/24 açık tuvalet)
 • Possibility to stay overnight (Gece konaklama imkanı)
 • Shopping Mall / Gas Station (Alışveriş Merkezi / Benzinci)
 • None of the above (Yukarıdakilerden hiçbiri)

Additional Comments (Eklemek istedikleriniz)


 

Önemli: Dikkat edilmesi gerekenler

Tabii ki kafanıza esen her yeri önerebilseniz de konumun değerlendirilmesi ve projenin hayata geçmesi için dikkat edilmesi gereken birkaç ufak nokta var;

 • Konum şehir içinde olmamalı: Tesla Supercharger’ların hepsini şehir dışlarında, popüler yolların üzerine yapıyor. Model S sahiplerinin çoğuna tamamen ücretsiz olan Supercharger’lar günlük kullanım için değil uzun yol için planlanmış olduğundan ve çok çabuk şarj ettiğinden günlük kullanım ihtiyaçlarını değil uzun yolla gidenlerin ihtiyaçlarını karşılamalı. Bu yüzden İstanbul’da Etiler veya Zincirlikuyu’ya değil belki Bolu otobanı üzerine veya Sapanca’ya doğru bir öneri yapmak daha mantıklı olabilir.
 • Etraftaki tesisler: Superchargerlar Model S sahiplerinin 20-30 dakika, belki de 1 saatlik mola durakları olacağından dinlenme tesisi gibi yakında tuvalet, vakit geçirilebilecek bir AVM ya da cafe / restoran olması seçilme ihtimalini artıracaktır.
 • Popüler yollar: Konumun seçilmesi için gerçekten işe yarayacağı düşünülmesi gerekir. Bu da yolun popüler bir rota üzerinde olması anlamına geliyor. Yani her tatilde trafik olan, kalabalık olan Balıkesir – İzmir rotası, veya her zaman kullanılan İstanbul – Ankara üzeri diğer daha az popüler rotalara göre daha yüksek ihtimalle seçilecek, daha ciddi değerlendirilecektir.

 

Her türlü soru, öneri ya da yorumlarınız için Hakkımızda sayfasından iletişime geçebilir veya aşağıya yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Tesla’ya Türkiye için Supercharger önerisinde bulunun!

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  ali rıza emin tarafından 09/05/2015 at 12:00 tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #724

  Mesut
  Katılımcı

  Ben bir kaç öneride bulundum hatta Türkiyede bu işi yapan firmaların internet sitelerini verdim.Benim de tanıdığım atm altyapısı kuran bir firma için bu işi yapabilir misiniz diye mail dahi aldım.Yabancı dilimin özellikle konuşma seviyesi daha iyi olması durumunda seve seve yapabilirim bu işi.Çünkü elektrik hattı, data hattı, projelendirme, inşaat işleri gibi işleri zaten yapan bir firmada çalıştım.

  #1037

  ali rıza emin

  E-5 İNCİRLİ MEVKİİ BÖBREK VAKFI YANI GÜNEŞ SOKAK NO 5 BAHÇELİEVLER İSTANBUL ADRESİNDE 1400 M’2 SU İSTASYONU MARKET VE OTO YIKAMA YERİMDE SUPERCHARGER VE SATIŞ MAĞAZANIZ OLMAYA TALİBİM GEREĞİNİ BİLDİRMENİZİ BEKLİYORUM.SAYGILAR ALİ RIZA EMİN TEL NO +905354577887

  #1039

  ali rıza emin

  E-5 İNCİRLİ MEVKİİ BÖBREK VAKFI YANI GÜNEŞ SOKAK NO 5 BAHÇELİEVLER İSTANBUL ADRESİNDE 1400 M’2 SU İSTASYONU MARKET VE OTO YIKAMA YERİMDE SUPERCHARGER VE SATIŞ MAĞAZANIZ OLMAYA TALİBİM GEREĞİNİ BİLDİRMENİZİ BEKLİYORUM.SAYGILAR ALİ RIZA EMİN TEL NO +905354577887

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.