Türkiye’de Tesla Model X Tamiri [Video]

BMW i3 hakkında olan, yayınladığım ilk video sonrası birçok olumlu yorum geldi, herkese tekrar teşekkürler. Ben de bunun üzerine elimdeki eski ilgi çekici videoları el verdiğince düzenleyip yayınlamaya karar verdim. Bunlardan ilki ise Ankara’da tesadüfen Model X tamir ettiğim bu video.

Birkaç ay önce Ankara’ya adaşım Emircek Adam ile Model S 85 izlenimleri videosu çekmek için gitmiştim. Giderken aynı grup üyemizde bulunan Model X’in de açılamadığı haberini aldım. Aslında problem çok basit, akü bitmiş. Ama diyeceksiniz ki araba zaten komple akü değil mi? Ne bitmesi?

Esas şu ki elektrikli arabalarda 400V akü, batarya dediğimiz şey, sadece sürüş içindir. Geri kalan radyo, ekran, silecekler, farlar vs. hali hazırda tüm sanayisi ve geliştirilmesi onun üzerine kurulmuş 12V ile çalışır. Bu durumda da 4-5 ay boyunca yatan Model X‘in önce 400V aküsü bitmiş, onu besleyen birşey kalmayınca da 12V aküsü bitmiş. Normalde bu problemi çözmesi de çok basit olacakken hiçbir mekanik kilidi olmayan ve erişim sağlayamadığımız, bariz akü kutupları bulunan bir kaportası da olmayan Model X’i dizel bir araçtan doldurmak için bir hayli uğraştık.

Her zamanki gibi yorumlarınızı bekliyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Türkiye’de Tesla Model X Tamiri [Video]

Bu konu 3 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Hitman86 tarafından 28/05/2017 at 18:02 tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #5097

  Hitman86
  Katılımcı

  Tebrikler hocam, artık resmen Türkiye’de bu işin üstadı da oldun. Yeni i3 ümde de problem olsa gam yemem artık. Umarım bir gün Tesla günlüklerindeki arkadaşla birlikte de buluşur, tüm çevre dostu elektrikli araçlar konusunda insanların farkındalığını arttırmış oluruz. Ankara İçişleri Bakanlığından selamlar olsun herkese.

  #5098

  Emir
  Yönetici

  Selamlar.

  Tesla Günlüklerindeki arkadaş da bizden 😀 Merak etmeyin. Onun Tesla alma hikayesi de benimle başladı, bulduk bir tane.

  #5101

  Hitman86
  Katılımcı

  Sıkıntı yok o zaman, Emir ben Ankara’da ikamet ediyorum. Yeni de sayılırım bu şehirde. Bir gün buluşalım. Normalde Budapeşte’ye yakın bir yerde yaşıyorum. Özelden mesaj atarsan iletişim bilgilerimi paylaşabilirim. Görüşmek üzere hocam.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.