Volkswagen Elektrikli Araba Yatırımını 2016’da 100 Milyon € Artırıyor

e-golf

Volkswagen’in geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan dizel emisyon skandalı ile girdiği zor günler ve yaptırımların etkileri sürüyor. CEO Matthias Müller 2016 bütçesinde tam 1 milyar €’luk bir kesintiye gidileceğini ve acil olmayan bütün sermaye harcamalarının, yatırımların durdurulacağını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada 2016 bütçesinde sermaye harcamalarına ayrılan 13 milyar €’nun 12 milyar €’a düşürüldüğü pek çok projenin ertelenme veya iptal haberi ile birlikte duyuruldu.

CEO Matthias Müller;

Aşırı seviyede belirsiz ve dengesiz zamanlarda yaşıyoruz ve buna göre bir pozisyon almamız lazım. Bütün planlanmış yatırım ve harcamalara bir önem sırası oluşturacağız. Duyurduğumuz gibi, kesinlile acil olmayan her şey iptal edilecek ya da ertelenecek.

Ancak bu durumda bile bütçe harcamalarında elektrikli otomobil sistemlerine ayrılan bütçe 100 milyon € artırılmış. Bu da bizim gibi elektrikli otomobillerin yaygınlaşması gerektiğini inananlar için iyi bir haber. Fiziksel limitlerine ulaşmış dizel motorların rakamları ile oynamak yerine mesajı almış gözüküyorlar.

Volkswagen’in ilk %100 elektrikli otomobili eGolf geçtiğimiz sene sadece California ve 13 pazarda daha satılmak üzere piyasaya çıkmıştı. Ancak tek şarj ile 110km gidebiliyor ve maks. hızı 140km. Volkswagen dizel skandalı sonrası BMW 7 serisi, Mercedes S sınıfı segmentindeki kasası “Phaeton” modelinin yenisini %100 elektrikli ve minimum 300km menzilli olacağını açıklamıştı.

KAYNAK

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Ana sayfa Forumlar Volkswagen Elektrikli Araba Yatırımını 2016’da 100 Milyon € Artırıyor

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Emir tarafından 02/12/2015 at 16:30 tarihinde güncellendi.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.